Jest już mistrzem Europy. Teraz został MISTRZEM ŚWIATA!

Dopiero w maju informowaliśmy o sukcesie Daniela Poniedziałka na mistrzostwach Europy w kulturystyce. Bytomianin tymczasem znów sięgnął po złoto. Tym razem został najlepszym kulturystą na naszym globie.

Byt daniel poniedzialek

Mistrzostwa świata federacji IFBB World Bodybuilding Championship miały miejsce w Fudżajrze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pochodzący z Bytomia Daniel Poniedziałek wystartował w kategorii do 100 kilogramów i okazał się w niej najlepszym z zawodników. Na podium stanęli jeszcze David Ndokuro z Nigerii oraz Hamada Ahmed Mohamut z Egiptu.

- ZROBIŁEM TO - spełniłem kolejne swoje marzenie zostałem MISTRZEM ŚWIATA w swojej kategorii dalej w to nie wierze więcej napisze już jutro z Polski teraz pakuje się na lotnisko, dziękuje Wam!!!! - nocą napisał Daniel Poniedziałek do swoich fanów na Facebooku.

Polska reprezentacja znalazła się w czołówce klasyfikacji medalowej mistrzostw IFBB. Reprezentanci naszego kraju zdobyli w sumie dwa złote medale oraz jeden srebrny. Więcej krążków na swoim koncie uzyskały tylko Iran, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Ukraina.

W tym roku Daniel Poniedziałek odniósł szereg znaczących sukcesów. Zajął 2. miejsce na mistrzostwach Polski oraz wywalczył tytuł mistrza Europy. Bytomianin zaczął interesować się sportem w wieku 16 lat, a gdy miał 22 lata zaczął uprawiać go profesjonalnie. Obecnie jest zawodnikiem klubu sportowego Strong-Life w Czechowicach-Dziedzicach oraz trenerem personalnym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon