Wieloraczki urodzone w lipcu w Bytomiu potrzebują pomocy

Wielkie szczęście, olbrzymie wyzwanie, a potem ogromny smutek. Spośród pięciorga dzieci urodzonych w Bytomiu, przeżyło troje. Teraz potrzebują finansowego wsparcia. Jak można im pomóc?

23 lipca tego roku województwo obiegła wesoła nowina. W bytomskim szpitalu urodziły się pięcioraczki! Dzieci (Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon) przyszły na świat na przełomie 24. i 25. tygodnia ciąży i są skrajnymi wcześniakami, a ich stan od początku był krytyczny. Najmniejszy noworodek w chwili narodzin ważył 750 gramów, natomiast największy - 820 gramów. Niestety, w sierpniu dwójka z nich zmarła.

Dziś czują się już lepiej, ale jako, że są wcześniakami, wymagają kosztownej rehabilitacji. Niezbędna jest też pomoc rzeczowa i finansowa dla całej rodziny. - Jako Gmina Olsztyn z całych sił chcemy pomóc rodzinie ze Zrębic, której w lipcu tego roku urodziły się pięcioraczki. Dla nich organizujemy m.in. Bal Charytatywny. Pomóżcie także, prosimy! – głosi przejmujący apel opublikowany zarówno w mediach społecznościowych przez Jurajskiej Gminy Olsztyn, jak i na stronie internetowej gminy.

Gmina zadeklarowała wsparcie finansowe dla rodziców wieloraczków tuż po ich urodzeniu. Potwierdziła to uchwała rady Gminy nr VII/85/19, na mocy której rodzinie przyznano jednorazową zapomogę w wysokości 2000 zł na każde dziecko. Pomoc zaoferowali także: Kancelaria Premiera RP, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Starosta Częstochowski oraz Krzysztof Smela. Jak poinformowała gmina, kancelaria przekaże obraz na licytację, starosta - pralko-suszarkę, firma TAKO wózek, foteliki i akcesoria dla dzieci.

Czytaj dalej!


Będzie charytatywny bal na rzecz wieloraczków

Urząd starając się pomóc rodzinie organizuje XII Bal Charytatywny Miłośników Gminy Olsztyn, który odbędzie się w sobotę, 30 listopada, w hotelu „Jurajski Olsztyn”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Need for strings. Bilety – cegiełki kosztują 320 zł od pary. W trakcie imprezy zaplanowano także licytacje, z których cały dochód zostanie przekazany rodzinie wieloraczków.

Jak informuje Urząd Gminy Olsztyn, wśród wystawionych na licytację przedmiotów znajdą się m.in.: obraz od Krystyny Szwajkowskiej, obraz Jacka Łydżby, obraz Kamili Sitak. Dodatkowo, swoje wsparcie zaoferowali również Ireneusz Gorgol – Winnica na Jurze, Volvo w Częstochowie, Mercedes w Częstochowie, Elżbieta i Grzegorz Sitakowie - Spichlerz, Zdzisław Dziurkowski, Iwona Michalska-Wierusz Centrum Terapii w Częstochowie, Zdzisław Sówka, Andrzej Gołaszewski, Roman i Silvia Sobczykowie - Sokpol. Gmina zaznacza, że czeka jeszcze na kolejne deklaracje.

- Wszystkich, którzy chcieliby pomóc i wesprzeć rodzinę w jakikolwiek sposób, prosimy o kontakt z Referatem Promocji i Turystyki w Olsztynie oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn. Aby zadeklarować wsparcie telefonicznie można skontaktować się z GOPSem pod numerem tel. 34 3285 077 wew. 35, a z Referatem Promocji i Turystyki dzwoniąc na numer 34 3285 077 wew. 23.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego