Karate: kolejne medalowe żniwa MUKS Ippon Bytom

Ostatnie tygodnie należą do karateków z MUKS Ippon Bytom, którzy z największych imprez przywożą wiele medali. Szczególnie świetnie sobie radzi Michał Sowa, który obecnie jest mistrzem świata i Europy.

Byt 74461326 2536972376356622 6438622487461756928 n

Michał Sowa niedawno przywiózł z Niemiec dwa złote medale mistrzostw świata w karate fudokan. Zawodnik MUKS Ippon Bytom jednak nie miał dużo czasu na odpoczynek, bo czekały go mistrzostwa Europy w karate tradycyjnym.

W czeskim Brnie bytomianin udowodnił, że jest jednym z najlepszych na świecie w swojej dyscyplinie sportowej. Sowa zdobył aż trzy złote medale! Wygrał zawody fuku-go (dwubój) oraz drużynowe kata i kumite.

Świetnie spisali się także jego następcy. Dawid Gryzik startował w kategorii juniorów, a Wojciech Całka katedów. Obaj wywalczyli po złocie w kata drużynowym i srebrze w kata indywidualnym.

To nie koniec sukcesów klubu MUKS Ippon Bytom. Młodzież wystartowała w Światowych Mistrzostwach w Karate Tradycyjnym. Tam młodzi karatecy z naszego miasta wywalczyli aż siedem medali. Dawid Gryzik i Kacper Pogoda zdobyli złoto. Magdalena Różyło i Julia Korf srebro, a pierwsza z nich do kolekcji dołożyła jeszcze brąz. Na najniższym stopniu podium stanął także Wojciech Całka, a także Pogoda w zawodach drużynowych.

fot. Facebook/MUKS Ippon Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Siwek jakub polonia bytom

Polonia przyspiesza z transferami. Kolejne dwa wzmocnienia

Polonia bytom puchar polski

Derby Bytomia dla Polonii. Puchar nie wrócił na Szombierki

D4 N 7297 kopia

Artyści w Bytomiu zagrają w hokeja. Tak pomogą Kubie

Foto 87 scaled

Rewolucja w Polonii! Kamil Rakoczy odchodzi

Hokejowe Mistrzostwa Świata Tychy

W Tychach Polacy zagrają w Hokejowych Mistrzostwach Świata

Polonia Bytom zrezygnowała z rosyjskich hokeistów

W Polonii Bytom Rosjanie już nie zagrają

Wotore zdjęcie główne

Walki na gołe pięści zrodziły się na Śląsku