Bytomianin członkiem zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Roszady kadrowe zakończone. Bytom w końcu odzyskał należne mu miejsce w Metropolii, zyskując swojego przedstawiciela w zarządzie najważniejszego organu GZM.

Byt brzezinka jacek

30 października na łamach portalu bytomski.pl informowaliśmy, że niebawem zmieni się skład zarządu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. W środę, 13 listopada, oficjalnie poinformowano o zmianach.

Nowym członkiem zarządu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii został Jacek Brzezinka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu. Na stanowisku tym zastąpił Karolinę Wadowską, która wraca do pracy w Piekarach Śląskich. Będzie teraz zarządzać tamtejszym Zakładem Gospodarki Komunalnej. Kandydaturę Jacka Brzezinki na stanowisko członka zarządu Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii zaproponowali samorządowcy z podregionu bytomskiego obejmującego takie miasta jak: Bytom, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Radzionków, Świerklaniec, Ożarowice oraz Zbrosławice.

Nowy członek zarządu GZM ukończył Politechnikę Śląską, a doświadczenie w działalności publicznej zdobył w samorządzie Bytomia, będąc radnym oraz dwukrotnie wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. Z kolei w latach 2007-2015 sprawował mandat posła na Sejm RP. Był też członkiem komisji finansów publicznych, samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, cyfryzacji i administracji oraz nadzwyczajnej ds. ograniczenia biurokracji.

fot. arc. GZM

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon