Wolontariusze w akcji, czyli „Szansa dla dziecka” w nowej odsłonie!

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Szansa dla dziecka” w Bytomiu-Stolarzowicach przeszła metamorfozę, a wszystko dzięki wolontariuszom. Na pomoc dzieciom pośpieszyli pracownicy Atrium Plejady i Atrium Olkusz, którzy w ramach programu „Ofiaruj czas” odświeżyli wnętrza ośrodka oraz wyposażyli część pomieszczeń w nowe meble.

Byt Minnie Mickey

Dodatkowo, wolontariusze kompleksowo wyremontowali pokój jednego z wychowanków placówki, wymieniając panele podłogowe, malując ściany, kładąc tapety i wykonując inne prace wykończeniowe. Pokój zyska też nowe meble. Co więcej, pracownicy Atrium odmalowali ściany w dwóch innych pomieszczeniach oraz wymienili kilka par drzwi w ośrodku. Nie zapomniano także o pokoju najmłodszych dzieci, który ozdobiły kolorowe grafiki z postaciami z bajek, zaś na ścianach wspólnej jadalni umieszczono ponadczasowe zwroty grzecznościowe.

To jednak nie wszystko, ponieważ placówka została również wyposażona w sprzęt komputerowy, laminarkę, obrotowe krzesła oraz praktyczne materiały biurowe i plastyczne. - Nasi pracownicy chętnie uczestniczą w akcjach społecznych mające na celu pomoc innym - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada. - To właśnie z inicjatywy naszych koleżanek i kolegów powstał program wolontariatu pracowniczego „Ofiaruj czas”, w ramach którego Grupa Atrium do tej pory zrealizowała 21 różnych projektów. Ideą naszego programu jest pomaganie najbardziej potrzebującym poprzez dzielenie się z nimi tym, co najcenniejsze, czyli wolnym czasem. Prace remontowo-wykończeniowe w placówce „Szansa dla dziecka” wywołały uśmiech, radość i wzruszenie podopiecznych, co jest najlepszym dowodem na to, że warto pomagać – dodaje.

Przypomnijmy, że „Ofiaruj czas” to program wolontariatu pracowniczego w Grupie Atrium, której pracownicy świadczą różnego rodzaju prace na rzecz społeczności lokalnych. W ramach projektu pracownicy angażują się w działalność społeczną, wykorzystując swój wolny czas, umiejętności i zdolności. Grupa Atrium z kolei umożliwia wolontariuszom realizację takich inicjatyw oraz wspiera je organizacyjnie, merytorycznie i finansowo.

mat. pras. Atrium Plejada

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony