Wolontariusze w akcji, czyli „Szansa dla dziecka” w nowej odsłonie!

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Szansa dla dziecka” w Bytomiu-Stolarzowicach przeszła metamorfozę, a wszystko dzięki wolontariuszom. Na pomoc dzieciom pośpieszyli pracownicy Atrium Plejady i Atrium Olkusz, którzy w ramach programu „Ofiaruj czas” odświeżyli wnętrza ośrodka oraz wyposażyli część pomieszczeń w nowe meble.

Byt Minnie Mickey

Dodatkowo, wolontariusze kompleksowo wyremontowali pokój jednego z wychowanków placówki, wymieniając panele podłogowe, malując ściany, kładąc tapety i wykonując inne prace wykończeniowe. Pokój zyska też nowe meble. Co więcej, pracownicy Atrium odmalowali ściany w dwóch innych pomieszczeniach oraz wymienili kilka par drzwi w ośrodku. Nie zapomniano także o pokoju najmłodszych dzieci, który ozdobiły kolorowe grafiki z postaciami z bajek, zaś na ścianach wspólnej jadalni umieszczono ponadczasowe zwroty grzecznościowe.

To jednak nie wszystko, ponieważ placówka została również wyposażona w sprzęt komputerowy, laminarkę, obrotowe krzesła oraz praktyczne materiały biurowe i plastyczne. - Nasi pracownicy chętnie uczestniczą w akcjach społecznych mające na celu pomoc innym - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada. - To właśnie z inicjatywy naszych koleżanek i kolegów powstał program wolontariatu pracowniczego „Ofiaruj czas”, w ramach którego Grupa Atrium do tej pory zrealizowała 21 różnych projektów. Ideą naszego programu jest pomaganie najbardziej potrzebującym poprzez dzielenie się z nimi tym, co najcenniejsze, czyli wolnym czasem. Prace remontowo-wykończeniowe w placówce „Szansa dla dziecka” wywołały uśmiech, radość i wzruszenie podopiecznych, co jest najlepszym dowodem na to, że warto pomagać – dodaje.

Przypomnijmy, że „Ofiaruj czas” to program wolontariatu pracowniczego w Grupie Atrium, której pracownicy świadczą różnego rodzaju prace na rzecz społeczności lokalnych. W ramach projektu pracownicy angażują się w działalność społeczną, wykorzystując swój wolny czas, umiejętności i zdolności. Grupa Atrium z kolei umożliwia wolontariuszom realizację takich inicjatyw oraz wspiera je organizacyjnie, merytorycznie i finansowo.

mat. pras. Atrium Plejada

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji