Paweł Czado napisał książkę o Szombierkach Bytom. To może być hit!

Fanów Szombierek Bytom, ale także bytomskiego sportu czeka nie lada gratka. Ceniony dziennikarz Paweł Czado napisał książkę o byłym mistrzu Polski. Kibice już nie mogą doczekać się premiery.

Byt 73712537 2514381302125371 5363704989178920960 n

W tym roku Szombierki Bytom świętują 100-lecie istnienia. Niestety, klub gra w IV lidze i nie miał wystarczających środków finansowych, by uczcić wyjątkową rocznicę w huczny sposób. Dlatego wszystkich ucieszyła informacja, że niebawem do sprzedaży trafi książka, poświęcona byłemu mistrzowi Polski.

Plotki na ten temat krążyły od wielu tygodni, ale autor dopiero niedawno oficjalnie ogłosił zakończenie prac. Historię Szombierek opisał Paweł Czado, który na co dzień jest dziennikarzem katowickiego oddziału "Gazety Wyborczej". Zajmuje się przede wszystkim sportem i od dawna znany jest jako jeden z największych pasjonatów historii sportu na Górnym Śląsku.

Autor zdradził już tytuł swojej książki, a także ujawnił projekt okładki. Fani mogą spodziewać się dzieła z wieloma opowiadaniami i nie będzie to statystyczny oraz kronikarski opis 100-letniej działalności.

- Z radością mogę ogłosić: napisałem książkę o Szombierkach Bytom. W trakcie pracy zdarzyło się to, co lubię najbardziej: szczęka wielokrotnie opadała mi z wrażenia podczas zbierania materiałów. Szczerze mówiąc, jestem zachwycony, że będziecie mogli poznać te historie - pisze autor na Twitterze.

Paweł Czado kilka lat temu napisał drugi tom z serii "Biblioteka 90-lecia Polonii Bytom", który był biografią legendarnego bramkarza Edwarda Szymkowiaka. W dorobku ma także książkę "Piechniczek. Tego nie wie nikt", którą napisał wraz z Łukaszem Żurkiem. Hitem jednak była książka "Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach", która ujawnia kulisy zabrzańskiego klubu w czasach świetności, gdy rządził na polskich i europejskich boiskach.

Książka "Zieloni. Szombierki, niezwykły śląski klub" może być właśnie podobna do tej o Górniku. To będzie oznaczać, że kibice znajdą w niej mnóstwo anegdot, wspomnień i nieznanych dotąd historii. Na razie trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo nie jest znana data premiery oraz cena.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tempo stolarzowice

W B-klasie rządzi przeciętność. Słaba runda naszych drużyn

13 PKO Bytomski Półmaraton

Bytomianin na podium w bytomskim półmaratonie

Polonia bytom liga

Mocne otwarcie Polonii Bytom. Pogrom dał lidera

Szombierki bytom 4 liga

Niespodzianka w Szombierkach. Utrzymanie niemal pewne

Obraz 921

Czas napisać kolejną piękną historię

20220201130425 download

Zakłady bukmacherskie na Ligę Mistrzów. Zakład bez ryzyka!

Lodowisko w parku wieczorem

Znów poślizgamy się w parku Kachla