Siedziba strefy płatnego parkowania będzie gotowa na przełomie roku

Lokal, w którym mieścił się Pub Krakowski ma zamienić się w biuro Strefy Płatnego Parkowania. Choć przetarg został unieważniony, miastu udało się podpisać umowę na realizację tej inwestycji.

Byt pub ktakowska biuro strefy platnego parkowania

Niedawno, na łamach portalu bytomski.pl informowaliśmy o tym, że magistrat zamierza przenieść biuro Strefy Płatnego Parkowania. Do tej pory znajdowało się ono w prywatnej kamienicy przy ulicy Krakowskiej 32/2. Teraz ma zostać ulokowane w pomieszczeniu należącym do miasta, położonym przy ul. Krakowskiej 20.

W przetargu padła jedna propozycja

Przetarg na remont i adaptację nowego lokalu został unieważniony. 7 września otwarto koperty z ofertami firm, które chciały podjąć się remontu. Złożona została jedna oferta. Pochodzi od firmy INFOPOL GAZ i Marleny Handel-Szczerby z ul. Fabrycznej w Bytomiu. Zadeklarowana kwota oferty znacząco przewyższa cenę szacunkową. Wydatki miały się zamknąć w kwocie 194 700 zł brutto, z kolei złożona oferta opiewa na 418 840,55 zł.

W efekcie przetarg został unieważniony, gdyż jak czytamy w uzasadnieniu: - Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia brakującej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty (…). A w tym przypadku – jedynej złożonej propozycji.

Lokal przejdzie remont

Miasto jednak nie złożyło broni i inwestycja doczeka się realizacji. Projekt został zmodyfikowany. Dzięki temu udało się znaleźć wykonawcę, który podejmie się jego wykonania. – Podpisaliśmy umowę, a wykonawca ma termin do 23 grudnia na wykonanie tego remontu – potwierdza Marta Sutter z działu zamówień publicznych Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu. Z kolei otwarcie lokalu zaplanowano na początek stycznia 2020 roku.

Zobacz też: Dawna knajpa stanie się biurem Strefy Płatnego Parkowania

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...