Kronika Policyjna: 18 listopada [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje:

Byt policja3

Trwają poszukiwania zaginionego Tadeusza Bednarskiego

64-letni mężczyzna zaginął 21 czerwca br. i dotychczas nie nawiązał kontaktu z najbliższymi. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt.

Rysopis:

 • wiek z wyglądu ok 60 lat,
 • wzrost 175cm,
 • sylwetka otyła,
 • włosy długie, falowane, siwe,
 • oczy koloru niebieskiego,
 • zarost: bródka z wąsem,
 • nos prosty,
 • widoczne braki w uzębieniu,
 • znaki szczególne: brak

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionej osoby proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu tel.032 3888280, lub z najbliższą jednostką policji - tel. 997 i 112.

Czy wiesz, że w Polsce działa system Child Alert?

W przypadku zaginięcia dziecka Policja może uruchomić system alarmowy Child Alert. System ten może zostać uruchomiony na każdym etapie prowadzonych poszukiwań, jeśli łącznie spełnione zostaną następujące przesłanki:

 • osoba zaginiona w chwili zaginięcia nie ukończyła 18 roku życia;
 • istnieje uzasadnione podejrzenie, że osoba małoletnia jest ofiarą przestępstwa związanego z pozbawieniem wolności lub jeśli bezpośrednio zagrożone jest jej życie lub zdrowie;
 • uzyskano pisemną zgodę od rodzica albo opiekuna prawnego zaginionej osoby małoletniej na rozpowszechnienie komunikatu, a w przypadku braku możliwości nawiązania kontaktu z rodzicem albo opiekunem prawnym, uzyskano zgodę sądu rodzinnego;
 • z posiadanych przez Policję informacji wynika, że rozpowszechnienie komunikatu może w realny sposób przyczynić się do odnalezienia małoletniej osoby zaginionej;
 • uzyskane informacje są wystarczające do sporządzenia komunikatu.

Więcej informacji o Child Alert znajduje się na stronie http://childalert.pl/

Policyjny dozór dla włamywacza

Mundurowi z Rostka zatrzymali włamywacza. 24-latek wpadł na gorącym uczynku, gdy włamał się do sklepu przy ul. Zabrzańskiej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 10 listopada. Policjanci zostali powiadomieni, że w jednym ze sklepów przy ul. Zabrzańskiej włączył się alarm. Dzięki szybkiej reakcji, mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali 24-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Mężczyzna poprzez wyrwanie drzwi wszedł do wnętrza sklepu, skąd skradł towar o wartości ok. 4 tysięcy złotych. Włamywacz usłyszał zarzuty. Został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Czytaj dalej!


Działania drogówki pn. „TAXI”

W środę, 13 listopada, na bytomskich drogach prowadzone były działania pod kryptonimem "TAXI". Mundurowi z drogówki wspólnie z pracownikiem bytomskiego magistratu prowadzili wzmożoną kontrolę taksówek. Stróże prawa kontrolowali dokumentacje oraz stan techniczny pojazdów.

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podniesienie świadomości uczestników realizujących transport drogowy osób taksówką w zakresie obowiązujących przepisów prawa. Założeniem działań jest sprawdzenie posiadanych licencji przez taksówkarzy, posiadanych uprawnień do kierowania takich jak prawo jazdy, badania lekarskie oraz badania psychologiczne.

Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów ze szczególnym uwzględnieniem ich oświetlenia, prawidłowego oznakowania oraz wymaganego wyposażenia dodatkowego zgodnego z warunkami technicznymi pojazdów ale i przede wszystkim zgodnego z uchwałą bytomskiej rady miasta. Kontroli poddawane są dokumenty wymagane przy wykonywaniu transportu drogowego osób, stan trzeźwości kierujących. Policjanci zwracają także uwagę na przestrzeganie przepisów o transporcie osób a w szczególności obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Na kierowców łamiących prawo nakładane są mandaty.

Trwają poszukiwania Katarzyny Ciurei

Policjanci z bytomskiej komendy poszukują 16-latki. Nieletnia jest poszukiwana na podstawie zawiadomienia o samowolnym oddaleniu się z placówki opiekuńczo-wychowawczej przy ul. Piekarskiej w Bytomiu. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej proszone są o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

Poszukiwaną jest Katarzyna Ciurei urodzona w październiku 2002 roku. Bytomianka może przebywać w rejonie dzielnicy Bobrek oraz centrum miasta. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu osobiście lub pod nr tel. 323888200 bądź z najbliższą jednostką Policji. Gwarantujemy anonimowość.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon