Nowe, LEDowe oświetlenie przynosi oszczędności

Modernizacja oświetlenia ulicznego trwa. Przełożyła się na oszczędności, dzięki którym na bytomskich ulicach pojawi się jeszcze więcej nowoczesnych lamp.

Byt wymiana oswietlenia1

Do tej pory w Bytomiu wymieniono już ponad 2 tys. starych lamp sodowych na nowe, energooszczędne oświetlenie LEDowe. Dodatkowo, zmieniono też taryfę na bardziej korzystną. Dzięki uzyskanym oszczędnościom udało się zgromadzić środki m.in.: na wymianę dodatkowych 183 opraw, które zostaną zamontowane na obwodnicy Bytomia - na ciągu głównym i serwisowym Al. J.N Jeziorańskiego. Jak wyjaśniają przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu, koszt modernizacji oświetlenia tego odcinka wyniesie 247 851 złotych.

- Przeznaczamy dodatkowe pieniądze na modernizację opraw w latarniach na obwodnicy, ponieważ będzie to generowało kolejne oszczędności, które miasto będzie mogło przeznaczyć na inwestycje lub remonty. Inne korzyści wymiany opraw, to zmniejszenie emisji CO2, poprawa komfortu i bezpieczeństwa użytkowników obwodnicy – mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych MZDiM.

Uzyskane oszczędności zostaną też przeznaczone na rzecz remontu nowego biura Strefy Płatnego Parkowania, który ma się niebawem rozpocząć.

fot. MZDiM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?