Nowe, LEDowe oświetlenie przynosi oszczędności

Modernizacja oświetlenia ulicznego trwa. Przełożyła się na oszczędności, dzięki którym na bytomskich ulicach pojawi się jeszcze więcej nowoczesnych lamp.

Byt wymiana oswietlenia1

Do tej pory w Bytomiu wymieniono już ponad 2 tys. starych lamp sodowych na nowe, energooszczędne oświetlenie LEDowe. Dodatkowo, zmieniono też taryfę na bardziej korzystną. Dzięki uzyskanym oszczędnościom udało się zgromadzić środki m.in.: na wymianę dodatkowych 183 opraw, które zostaną zamontowane na obwodnicy Bytomia - na ciągu głównym i serwisowym Al. J.N Jeziorańskiego. Jak wyjaśniają przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu, koszt modernizacji oświetlenia tego odcinka wyniesie 247 851 złotych.

- Przeznaczamy dodatkowe pieniądze na modernizację opraw w latarniach na obwodnicy, ponieważ będzie to generowało kolejne oszczędności, które miasto będzie mogło przeznaczyć na inwestycje lub remonty. Inne korzyści wymiany opraw, to zmniejszenie emisji CO2, poprawa komfortu i bezpieczeństwa użytkowników obwodnicy – mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych MZDiM.

Uzyskane oszczędności zostaną też przeznaczone na rzecz remontu nowego biura Strefy Płatnego Parkowania, który ma się niebawem rozpocząć.

fot. MZDiM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon