Przedszkolaki chcą oddychać świeżym powietrzem. Trwa zbiórka na oczyszczacze

Przedszkole Miejskie nr 35 w Bytomiu potrzebuje oczyszczaczy powietrza. Aby zebrać fundusze na ten cel, zorganizowało zbiórkę w Internecie. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę, aby dzieciaki mogły się cieszyć czystszym powietrzem.

Byt przeszkole35

Miejskie Przedszkole nr 35, mieszczące się przy ul. Wyzwolenia 125 a w Bytomiu chciałoby zaopatrzyć się w cztery urządzenia do oczyszczania powietrza. Dlaczego akurat tyle? W placówce znajdują się cztery sale, zajmowane łącznie przez 85 przedszkolaków. Koszt oczyszczaczy oszacowano na 7596 zł, a na konto zbiórki do tej pory wpłynęło 801 zł. Pozostało jeszcze 35 dni na zebranie całej sumy. Czy przedsięwzięcie się powiedzie?

- Założeniem zbiórki jest umożliwienie oddychania czystym powietrzem dzieciom z przedszkola nr 35 w Bytomiu. Oczyszczacze filtrują pyły zawieszone w powietrzu oraz bakterie i wirusy – mówi Krzysztof Czajor.

Inicjatywę można wesprzeć klikając w link znajdujący się poniżej https://zrzutka.pl/6byupp

Przypomnijmy, że niedawno radni Sejmiku Województwa Śląskiego zadecydowali o przyznaniu pomocy rzeczowej w postaci oczyszczaczy powietrza dla 121 przedszkoli z 41 gmin województwa śląskiego, a wszystko w ramach akcji „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Urządzenia trafią też do sześciu bytomskich placówek: Przedszkola Miejskiego nr 52 (4 oczyszczacze), Przedszkola Miejskiego nr 59 (5 oczyszczaczy), Przedszkola Miejskiego nr 58 (5 oczyszczaczy), Przedszkola Miejskiego nr 44 (5 oczyszczaczy), Przedszkola Miejskiego nr 42 (5 oczyszczaczy) i Przedszkola Miejskiego nr 20 (4 oczyszczacze).

Niestety, na liście tej nie ma Przedszkola Miejskiego nr 35. Dlatego też nauczyciele i rodzice dzieci uczęszczających do placówki postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Zwrócili się o pomoc w organizacji zbiórki do fundacji Kali Sie Bajtlom Śląska Fundacja Wspomagająca Rozwój Dzieci. - Nasza Fundacja została poproszona o pomoc w zgromadzeniu środków na 4 oczyszczacze powietrza dla przedszkola w Bytomiu, gdzie smog jest bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla dzieci. Chcemy, aby przynajmniej podczas pobytu w przedszkolu dzieci mogły swobodnie oddychać – czytamy na stronie zrzutki.

fot. Google Maps

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?