Zamień foliówkę na materiałówkę!

Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta, wpisując się w nurt zero waste i dbając o środowisko, proponuje zamianę plastikowych, jednorazowych reklamówek na materiałowe torby. Ba! Chętnym do udziału w akcji pomoże w ich uszyciu, a pozostałym - rozda za darmo.

Byt szycie toreb w bytomiu

Jak wyjaśniają członkinie Stowarzyszenia Piękna Strona Miasta, od 14 listopada do 12 grudnia trwa pozyskiwanie ubrań, pościeli, firan i rozmaitych materiałów, które można twórczo przetworzyć, ofiarując im drugie życie. Z zebranych w ten sposób tekstyliów zostaną następnie uszyte torby.

- Zbiórka materiałów odbędzie się w kilku punktach miasta. Niepotrzebne już materiały można zostawić w Niepublicznych Przedszkolach i Żłobkach TIKA, W Lufcie, ZSAEiO oraz w Bytomskim Ośrodku Edukacji, SP nr 27 w Łagiewnikach. Następnie wraz z uczniami Technikum Przemysłu Mody oraz z pomocą fachowców z ZSAEiO, BOE oraz Malinova Atelier - nauczymy cię szyć lub uszyjemy dla ciebie stworzymy z nich materiałowe torby różnej wielkości i o różnych fasonach – wyjaśniają pomysłodawczynie akcji.

Torby "pójdą w świat"

Stworzone w ten sposób torby zostaną przekazane mieszkańcom Bytomia za darmo. Działanie to ma na celu propagowanie ekologicznego stylu życia i zachęcenie bytomian do zrezygnowania z plastikowych jednorazówek, które zaśmiecają środowisko naturalne. - Podczas finału akcji będziecie mogli spotkać nas na pasażu Atrium Plejada, gdzie w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie będziemy je bezpłatnie wręczać klientom – dodają członkinie Stowarzyszenia Piękna Strona Miasta.

Kiedy i gdzie można uszyć wyjątkową torbę?

Każdy może jeszcze dołączyć do akcji i własnoręcznie uszyć materiałową torbę, która posłuży podczas zakupów przez długi czas. Najbliższe spotkanie odbędzie się już dziś, 20 listopada, o godzinie 17.00 w Malinova Atelier ul. Moniuszki 6. Natomiast kolejne zaplanowano na 29 listopada o godz. 10.00 w Atrium Plejada Bytom oraz 30 listopada o godz. 17.15, także w Atrium Plejada Bytom.

fot. FB Piękna Strona Miasta

fot. Ewa Zielińska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon