Jesienią zamiast siedzieć w domu przyjdź do Beceku!

Bytomskie Centrum Kultury od chwili otwarcia swojej siedziby po przebudowie nie zwalnia tempa. Jesień przy placu Karin Stanek będzie pełna ciekawych wydarzeń. Przedstawiamy program Beceku na najbliższe tygodnie.

Byt fortepian w beceku

Ważne miejsce w listopadowym repertuarze zajmuje Bytomska Jesień Literacka, która jest organizowana już od 13 lat. W tych trzech słowach głównej nazwy wydarzenia od lat kryje się wyjątkowa poezja, literatura, teatr oraz muzyka. To nie są banalne, wybrane na ostatni moment propozycje. Wszystko jest przemyślane i czarujące. Widz musi być odpowiednio słowem i dźwiękiem dopieszczony. Na to coroczne wydarzenie przychodzą też wyjątkowi ludzie, którzy od lat są wyznawcami prawdziwej kultury - takiej przez duże K.

23 listopada o godzinie 19.00 po raz pierwszy w Bytomiu wystąpi Teatr Witkacego z Zakopanego. „Metafizyka dwugłowego cielęcia” wg. Witkacego opowiada o podróży wewnętrznej człowieka. To spektakl dla każdego, kto chce przeżyć metafizyczny katharsis. Z tej okazji w Beceku zostanie również zaprezentowany cykl 10 portretów olejnych i 10 oprawionych rysunków przedstawiających aktorów Teatru Witkacego stworzonych przez malarkę Iwonę Golor. Są to największe portrety jakie autorka namalowała do tej pory. Wernisaż prac odbył się maju 2019 roku w Teatrze Witkacego w Zakopanem. W Bytomskim Centrum Kultury wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 29 listopada.

24 listopada odbędzie się finałowa Gala XIII Bytomskiej Jesieni Literackiej. Podczas uroczystości zostaną wręczone nagrody Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury MUZA 2019. To wydarzenie uświetni wyjątkowy koncert „Byle nie o miłości”, czyli piosenki Agnieszki Osieckiej połączone z projekcją fragmentów wywiadów z udziałem Poetki. Na scenie wystąpią: Nula Stankiewicz - śpiew, Janusz Strobel – gitara, Mariusz Fazi Mielczarek- saksofon, flet.

plakat jesien literacka 2019

Zaledwie kilka dni później, bo 27 i 28 listopada Kabaret Młodych Panów przedstawi w Beceku program pod tytułem "Lany poniedziałek", który z pewnością rozbawi bytomską publiczność. Z kolei 30 listopada zorganizowany zostanie koncert "Piosenka jest dobra na wszystko" w ramach projektu AS Aktywny Społecznie realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Przez cały listopad dla miłośników kinematografii jest oczywiście dostępne BCKino, które dzięki nowym salom wyświetla wiele premier w doskonałej jakości dźwięku i obrazu oraz w wyjątkowo niskich cenach. Dzieci i całe rodziny będą mogły zobaczyć m.in. filmy: "Czarownica 2", "Bałwanek Shaun", czy "Kraina Lodu 2", natomiast dla dorosłych przygotowano dobre, polskie kino: "Ukryta gra", "Supernova" oraz "Jak poślubić milionera", który zobaczymy podczas wydarzenia Kobiecy Bytom.

To tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych przez Becek na listopad. Pełen repertuar można znaleźć na stronie internetowej Bytomskiego Centrum Kultury.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 2 szolka tyju

To już druga „Szolka Tyju”

Byt oddaje ci serce 4

To nie będzie festiwal

Byt historia architektury

Historia architektury. Terminologia

Teatr ROZBARK "This Is Not a Love Song"

Bohaterowie w obiektywie – zobacz wyjątkową...

Bytomski5 1 teatrrozbark legendy plakat

Pierwsza produkcja Teatru Rozbark

Bytomski5 led1d

Polskie plakaty filmowe – wystawa ze zbiorów...