Piłka nożna: popis Szombierek w derbach 100-latków

Mecz Szombierek Bytom z Ruchem Radzionków był największym wydarzeniem minionego tygodnia. Tylko remis odnotowała Polonia Bytom, a Rozbark, choć na boisku podzielił się punktami, to oczekuje na decyzję ws. ukarania rywala walkowerem.

Polonia Bytom liczyła na komplet punktów w starciu na własnym terenie z rezerwą Zagłębia Lubin, która zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Kibice jednak zobaczyli popis nieskuteczności, czego efektem był bezbramkowy rezultat. Niebiesko-czerwoni mogą za niego dziękować swojemu bramkarzowi. W pierwszej połowie Maciej Wierzbicki obronił rzut karny.

Podopieczni Kamila Rakoczego spadli na czwarte miejsce. Przed nimi ostatni mecz w tym roku z Rekordem Bielsko-Biała. Zwycięstwo i korzystne wyniki innych meczów mogą sprawić, że bytomianie przezimują na pozycji wicelidera.

Hit odbył się w piątek na stadionie w Radzionkowie, gdzie miejscowy Ruch podejmował Szombierki Bytom. Na boisku spotkały się kluby, które w tym roku świętują 100-lecie istnienia. Było ciekawie na trybunach za sprawą efektownej oprawy, ale jeszcze więcej działo się na boisku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Dla "Zielonych" gola strzelił Tomasz Hołoś i to on dał prowadzenie już na początku drugiej odsłony. "Cidry" jednak znowu odpowiedziały wyrównaniem, ale potem rządzili już tylko bytomianie. Po bramkach Tomasza Rybaka, Mateusza Kaisera i Karola Pstusia Szombierki wygrały 5:2.

Następnego dnia świetna informacja napłynęła z innego stadionu. Unia Kosztowy tylko zremisowała swój mecz, co oznacza, że bytomski IV-ligowiec odskoczył na trzy punkty i aż do wiosny pozostanie liderem. Tegoroczne rozgrywki już się zakończyły.

Ostatnie akcenty mieliśmy także w lidze okręgowej i klasie A. Silesia Miechowice zakończyła jesień porażką 2:3 z Concordią Knurów, choć po bramkach Wojciecha Jankowskiego i Marka Sukera długo utrzymywał się remis. Goście jednak wyszarpali komplet punktów tuż przed końcowym gwizdkiem. Klub z Dzierżonia zakończył pierwszą część sezonu na dwunastym miejscu i w przyszłym roku będzie musiał łapać punkty, by uniknąć spadku.

W klasie A doszło do wielkiej sensacji, bo Rozbark Bytom tylko zremisował 1:1 z ostatnim w tabeli Sokołem Zbrosławice, dla którego był to pierwszy punkt w sezonie. Wszystko jednak wskazuje na to, że wynik meczu zostanie zmieniony na korzyść rozbarczan. Sokół miał wystawić do gry zawodnika z innego klubu, przez co zostanie ukarany walkowerem.

Znowu z dobrej strony pokazało się Tempo Stolarzowice. Po golu Pawła Cierpioła bytomianie ograli faworyzowany LKS Żyglin 1:0. Dzięki temu Tempo na dobre wydostało się z dołu tabeli i przezimuje na dziewiątej pozycji. Rozbark jesień ukończył na czwartym miejscu, a jeżeli jeszcze otrzyma punkty z walkowera, to do drugiej pozycji dającej awans będzie tracić zaledwie trzy oczka.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 polonia lodowisko

Bytomskie lodowisko zamknięte. Będą grać na...

Bytomski5 nadzieja bytom

Piłka nożna wraca na Karb. Nadzieja szuka juniorów

Hokeiści zakończyli sezon

Bytomski4 KK Polonia Bytom MKKS Rybnik

Pierwsza wygrana koszykarzy w 2014 roku

Bytomski4 1384642039

Trzy medale w Bytomiu

Bytomski2 szermierze

Trzy medale szermierzy

Polonia wygrywa