Bytomianka walczy o finał w „Mam Talent”!

Marta Śrutwa, bo o niej mowa, od 15 lat trenuje akrobatykę. Teraz swoje umiejętności postanowiła pokazać widzom zgromadzonym przed szklanym ekranem. W sobotę, 23 listopada, powalczy o miejsce w finale popularnego telewizyjnego talent show „Mam talent” w TVN.

Byt bytomianka w mam talent

Bytomianka tworzy razem z Magda Rajtor Duo Infinity. W „Mam talent” nie są debiutantkami. W 2015 roku startowały z zespołem Acro Team Silesia. Wówczas zajęły drugie miejsce. W tym roku zamierzają sięgnąć po złoto. Udało im się już pokonać setki uczestników walczących o tytuł najbardziej utalentowanego artysty i 300 000 zł. Dzięki systematycznej pracy, ponadprzeciętnym zdolnościom i olbrzymiej kreatywności dotarły do półfinału, który zaplanowano na sobotę, 23 listopada.

Marta Śrutwa na co dzień mieszka w Bytomiu. Ukończyła tu Szkołę Podstawową nr 46, a następnie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej i IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, a obecnie studiuje w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Marzy o karierze trenera, ale za nim to nastąpi… już w sobotę zaprezentuje niezwykle ryzykowny i efektowny pokaz, który wzbudzi zachwyt publiczności.

Zobaczcie ich występ w "Mam talent"!

https://www.youtube.com/watch?v=gJdWY68Q-0o

Akrobatykę sportową trenuje od 15 lat. Od sześciu lat ćwiczy wspólnie z Magdą, a od dwóch lat działają jako Duo Infinity. Poznały się na sali treningowej w Chorzowie. Codziennie trenują po 4 godziny. Wolne mają tylko niedziele. – Razem pracujemy tyle lat, że mamy do siebie zaufanie. To podstawa. Zawodniczki uczy się od samego początku, że zdrowie partnera jest najważniejsze - podkreśla Marta. Dziewczyny są pięciokrotnymi Mistrzyniami Polski seniorów w akrobatyce sportowej w konkurencjach dwójek i trójek kobiet. Od 10 lat reprezentują Polskę na międzynarodowych arenach. Uczestniczyły w wielu Mistrzostwach Świata i Europy oraz zdobywały złote medale na Turniejach Międzynarodowych. Dziś nie przestają zaskakiwać. Nieustannie się rozwijają, tworząc spektakularne i zapierające dech w piersiach akrobacie.

Co pokażą podczas sobotniego półfinału „Mam talent”? Tego nie chce zdradzić, aby nie popsuć niespodzianki. Zapowiada jednak nieco enigmatycznie, że wraz z Magdą przysporzą nam wielu wrażeń, bo… wszystkie akrobacje wykonywać będą bez zabezpieczeń. – Wiele ewolucji wykonujemy w powietrzu. To trudne ewolucje, dlatego można powiedzieć, że układ będzie spektakularny – zapowiada Marta. Trzymamy kciuki za występ i zajęcie pierwszego miejsca!

fot. mat.Duo Infinity

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon