Na przejściach dla pieszych będzie bezpieczniej?

Na mapie Bytomia można wyznaczyć tzw. czarne punkty, w których najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych. To m.in. rejon ulicy Witczaka i ul. Zabrzańskiej. Obecnie trwa doświetlanie znajdujących się tam przejść dla pieszych. Czy zmiany wpłyną na poziom bezpieczeństwa?

Byt przejscie dla pieszych witczaka

Jak poinformował bytomski magistrat, trwa doświetlanie pięciu przejść dla pieszych znajdujących się przy ul. Frenzla – pomiędzy ul. Dzierżonia i ul. Racjonalizatorów w pobliżu kościoła (Miechowice), ul. Witczaka – w rejonie skrzyżowania z ul. Staffa (Śródmieście), ul. Żołnierska – rejon skrzyżowania z ul. Gombrowicza (Górniki), ul. Modrzewskiego – rejon skrzyżowania z ul. Krupińskiego (Szombierki) oraz ul. Świętochłowickiej – rejon skrzyżowania z ul. Krzyżową (Łagiewniki).

W efekcie poczynionych zmian przejścia mają być lepiej oświetlone, a przez to bezpieczniejsze. Mamy nadzieję, że tak się stanie, ponieważ policyjne statystyki są alarmujące.

Efekty przeprowadzanych prac widoczne są już na ul. Witczaka. Zrobiło się tu zdecydowanie jaśniej, a i piesi są lepiej widoczni. Przedsięwzięcie obejmuje zamontowanie latarni z lampami w technologii LED oraz optycznych elementów sygnalizacyjnych tzw. „kocie oczka”. Cała inwestycja zostanie zrealizowana do końca listopada i pochłonie 200 tys. zł. Środki na sfinansowanie inwestycji pochodzą z budżetu gminy Bytom oraz dotacji celowej z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności”.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego