Na przejściach dla pieszych będzie bezpieczniej?

Na mapie Bytomia można wyznaczyć tzw. czarne punkty, w których najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych. To m.in. rejon ulicy Witczaka i ul. Zabrzańskiej. Obecnie trwa doświetlanie znajdujących się tam przejść dla pieszych. Czy zmiany wpłyną na poziom bezpieczeństwa?

Byt przejscie dla pieszych witczaka

Jak poinformował bytomski magistrat, trwa doświetlanie pięciu przejść dla pieszych znajdujących się przy ul. Frenzla – pomiędzy ul. Dzierżonia i ul. Racjonalizatorów w pobliżu kościoła (Miechowice), ul. Witczaka – w rejonie skrzyżowania z ul. Staffa (Śródmieście), ul. Żołnierska – rejon skrzyżowania z ul. Gombrowicza (Górniki), ul. Modrzewskiego – rejon skrzyżowania z ul. Krupińskiego (Szombierki) oraz ul. Świętochłowickiej – rejon skrzyżowania z ul. Krzyżową (Łagiewniki).

W efekcie poczynionych zmian przejścia mają być lepiej oświetlone, a przez to bezpieczniejsze. Mamy nadzieję, że tak się stanie, ponieważ policyjne statystyki są alarmujące.

Efekty przeprowadzanych prac widoczne są już na ul. Witczaka. Zrobiło się tu zdecydowanie jaśniej, a i piesi są lepiej widoczni. Przedsięwzięcie obejmuje zamontowanie latarni z lampami w technologii LED oraz optycznych elementów sygnalizacyjnych tzw. „kocie oczka”. Cała inwestycja zostanie zrealizowana do końca listopada i pochłonie 200 tys. zł. Środki na sfinansowanie inwestycji pochodzą z budżetu gminy Bytom oraz dotacji celowej z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności”.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?