Koleje Śląskie inaugurują przejazdy do Kluczborka. Pierwszy będzie darmowy!

Powstańcem Śląskim prosto do Kluczborka! W połowie grudnia wejdą życie zmiany w rozkładach jazdy pociągów. Dotychczasowa linia S8, kursująca na trasie Oświęcim – Lubliniec, zostanie wydłużona do Kluczborka, co oznacza, że Koleje Śląskie rozpoczynają ekspansję terytorialną.

Byt hala peronowa w bytomiu

15 grudnia pociągi Kolei Śląskich ruszą do Kuczborka. - Tym samym liczba regionów, do których można się wybrać koleją z naszego województwa powiększy się o województwo opolskie – podkreśla Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie. Dzięki temu Olesno i Kluczbork zyskają wygodne kolejowe połączenie z Tarnowskimi Górami, Bytomiem i Katowicami.

30 listopada darmowy przejazd z Katowic do Kluczborka

Inauguracyjny przejazd zaplanowano na przyszłą sobotę, 30 listopada. Tego dnia każdy będzie mógł bezpłatnie wyruszyć w podróż do Kluczborka. Jak wyjaśniają Koleje Śląskie, aby skorzystać z takiego przejazdu pociągiem EN76-009, czyli „Powstańcem Śląskim” należy dokonać rezerwacji miejsca w pociągu poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Kolei Śląskich. Tu!

Rejestracja startuje w Dzień Kolejarza, czyli jutro, 25 listopada, o godzinie 12.00. Chętni muszą się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy m.in. będą mieli okazję zwiedzić kabinę maszynisty. Wysłuchają też historii linii kolejowej Tarnowskie Góry – Kluczbork, która w tym roku obchodzi 135-lecie istnienia. Po drodze zaplanowane są m.in. dłuższe postoje w Lublińcu i Oleśnie. Odjazd z Katowic zaplanowano na godz. 10.40, z kolei z Bytomia o godz. 11.01. Na miejsce pociąg dotrze o godz. 13.29. Odjazd natomiast wyznaczono na godz. 14.10, a powrót do Bytomia o godz. 15.32.

Zobaczcie rozkład jazdy!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?