Koleje Śląskie inaugurują przejazdy do Kluczborka. Pierwszy będzie darmowy!

Powstańcem Śląskim prosto do Kluczborka! W połowie grudnia wejdą życie zmiany w rozkładach jazdy pociągów. Dotychczasowa linia S8, kursująca na trasie Oświęcim – Lubliniec, zostanie wydłużona do Kluczborka, co oznacza, że Koleje Śląskie rozpoczynają ekspansję terytorialną.

Byt hala peronowa w bytomiu

15 grudnia pociągi Kolei Śląskich ruszą do Kuczborka. - Tym samym liczba regionów, do których można się wybrać koleją z naszego województwa powiększy się o województwo opolskie – podkreśla Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie. Dzięki temu Olesno i Kluczbork zyskają wygodne kolejowe połączenie z Tarnowskimi Górami, Bytomiem i Katowicami.

30 listopada darmowy przejazd z Katowic do Kluczborka

Inauguracyjny przejazd zaplanowano na przyszłą sobotę, 30 listopada. Tego dnia każdy będzie mógł bezpłatnie wyruszyć w podróż do Kluczborka. Jak wyjaśniają Koleje Śląskie, aby skorzystać z takiego przejazdu pociągiem EN76-009, czyli „Powstańcem Śląskim” należy dokonać rezerwacji miejsca w pociągu poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Kolei Śląskich. Tu!

Rejestracja startuje w Dzień Kolejarza, czyli jutro, 25 listopada, o godzinie 12.00. Chętni muszą się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy m.in. będą mieli okazję zwiedzić kabinę maszynisty. Wysłuchają też historii linii kolejowej Tarnowskie Góry – Kluczbork, która w tym roku obchodzi 135-lecie istnienia. Po drodze zaplanowane są m.in. dłuższe postoje w Lublińcu i Oleśnie. Odjazd z Katowic zaplanowano na godz. 10.40, z kolei z Bytomia o godz. 11.01. Na miejsce pociąg dotrze o godz. 13.29. Odjazd natomiast wyznaczono na godz. 14.10, a powrót do Bytomia o godz. 15.32.

Zobaczcie rozkład jazdy!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?