Piłka nożna: Polonia Bytom kończy rok na podium!

Za nami koniec ligowych emocji w wykonaniu bytomskich piłkarzy. Ostatnim akcentem jesieni był mecz Polonii Bytom z Rekordem Bielsko-Biała. Niebiesko-czerwoni odnieśli bardzo ważne zwycięstwo, które rozbudza apetyty przed rundą wiosenną.

Przed rozpoczęciem tego sezonu wielu trenerów mówiło, że trzecia grupa III ligi jest niezwykle silna i nie brakuje w niej drużyn, które będą walczyć o awans na szczebel centralny. Przewidywania potwierdziły się, bo jesień dostarczyła wielu emocji i nawet pół ligi nadal ma szanse, by wywalczyć mistrzostwo.

Bardzo duże oczekiwania były wobec Polonii Bytom, która, choć jest tylko beniaminkiem, to przed sezonem dokonała kilku wzmocnień. Początek nie był najlepszy, by podopieczni Kamila Rakoczego gubili punkty. Z każdym tygodniem było jednak coraz lepiej, a końcówka jesieni pokazała, że niebiesko-czerwonych stać na walkę o najwyższą lokatę.

Ostatni akcent rundy jesiennej odbył się w Bielsku-Białej. Bytomianie mierzyli się z tamtejszym Rekordem, który także ma chrapkę, by w tym sezonie namieszać. Na boisku wiele wskazywało na to, że skończy się bezbramkowym podziałem punktów, który nikogo by nie zadowalał. Pięć minut przed końcem 22-letni Dominik Konieczny trafił do bramki i jak się okazało, dał Polonii niezwykle cenne zwycięstwo.

Bytomski beniaminek tym samym zakończył pierwszą część sezonu z 30 punktami, a to daje trzecie miejsce. Drugi Ruch Chorzów ma taki sam dorobek. Wiosną będzie trzeba gonić rezerwę Śląska Wrocław, która ma sześć punktów przewagi.

Awans do II ligi jest realny, ale do tego konieczne będą wzmocnienia w trakcie przerwy zimowej. Te są w planach, o czym Kamil Rakoczy mówił w kilku ostatnich wywiadach. Wysoka pozycja w ligowej tabeli na pewno będzie kuszącym argumentem w rozmowach z potencjalnymi nowymi piłkarzami.

Zima będzie także sprzyjać wprowadzeniu kolejnych młodych zawodników z akademii. W minionym tygodniu treningi z pierwszą drużyną Polonii zaczął 14-letni Łukasz Piontek. Wcześniej takie samo wyróżnienie spotkało wielu starszych wychowanków, którzy niebawem mogą zacząć pukać do pierwszego składu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ryszard wieczorek polonia bytom

Polonia Bytom ma nowego trenera. Niedawno ją ograł

Skarpa bytom wspinaczka

Wybitni wspinacze będą się ścigać w Bytomiu

Polonia Bytom wygrała Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom

Polonia z okręgowym pucharem. Finał do jednej bramki

269609188 307445714755558 6108923502035181072 n

Przyjaźń została poza boiskiem. Chłodne przyjęcie w Opolu

Fras wolosz eihc

Dwa prestiżowe turnieje hokejowe w bytomskim lodowisku

D4 N5598

Polonia Bytom w wielkim dołku

Byt D4 N9857 kopia

Jeden z liderów zamienia Polonię na Ruch....