Alarm bombowy w centrum handlowym M1

W poniedziałkowe popołudnie, 25 listopada, w centrach handlowych M1 w Bytomiu, Chorzowie, Czeladzi, Zabrzu, Częstochowie i Krakowie ogłoszono alarm bombowy.

Z marketów sieci centrów handlowych M1 położonych w województwie śląskim ewakuowano tysiące klientów. Stało się tak m.in. w Bytomiu, Chorzowie, Czeladzi, Zabrzu i Częstochowie. Podobne alarmy ogłoszono także w sklepach znajdujących się w innych zakątkach Polski. Jaki był tego powód? Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Ktoś przesłał maila, w którym poinformował o bombie znajdującej się w jednym ze sklepów. Nie wyjaśnił jednak w którym z nich.

W tej sytuacji decyzja mogła być tylko jedna. Służby natychmiast postanowiły ewakuować wszystkich przebywających na terenie wspomnianych marketów. Tym sposobem tylko w Czeladzi ewakuowano 5 tysięcy osób, a w Zabrzu - 1500 klientów i 450 pracowników. Tak samo sytuacja wyglądała w Bytomiu.

W finale okazało się, że ani w Bytomiu, ani w Zabrzu nie znaleziono bomby. W związku z zakończeniem przeszukiwania obiektów, markety zostały ponownie otwarte.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt potracenie na zabrzanskiej w bytomiu

Piesza potrącona na ul. Zabrzańskiej trafiła do...

Byt 65581529 450937398798279 6810656798068965376 n

Pożar na terenie huty Bobrek

Byt tramwaj zamlynie

50-latek potrącony przez tramwaj. Policja szuka...

Byt 39 535696

Ukradła kobiecie 700 zł. Jest poszukiwana

Byt ratownik wodny

Bytomski policjant bohaterem. Na urlopie w...

Byt pozar korfantego

Płonął samochód w centrum Bytomia