Bytom w końcu doczeka się elektronicznych tablic na przystankach

Kilka dni temu na bytomskim dworcu autobusowym, przy każdym stanowisku, pojawiły się sterczące z ziemi rury. Szykuje się drobna metamorfoza obiektu?

Byt dworzec w bytomiu rury

Okazuje się, że to zapowiedź pojawienia się Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Na bytomskim dworcu autobusowym zostaną zamontowane elektroniczne tablice informujące o przyjazdach i odjazdach autobusów. Pasażerowie dowiedzą się z nich także tego, który autobus ma opóźnienie.

Kiedy będziemy z nich korzystać? Tego jeszcze nie wiadomo. - Jest to jeszcze dość odległa perspektywa, ale tak – zostało zaplanowane umiejscowienie w sumie 11 tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na dworcu w Bytomiu. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to tablice będą służyć pasażerom informacją o rzeczywistych godzinach przyjazdów i odjazdów autobusów – informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego.

W Bytomiu zostanie zamontowanych 36 tablic, z czego aż 11 z nich na dworcu autobusowym, 4 na osiedlu Arki Bożka, po 3 na placu Sikorskiego i Zamłyniu, po 2 przy Urzędzie Miasta i Szpitalu nr 1 oraz na przystankach Miechowice Bławatkowa, Stroszek Osiedle, Szombierki Kościół, a jedna pojawi się na Karbiu. Wszystkie poza jedną będą dwustronne i wyposażone w kamery monitoringu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego