Niebieskie Migdały - idealne miejsce dla dzieci i rodziców

W Śródmieściu brakuje placów zabaw, na których dzieci mogłoby się bawić i spożytkować odpowiednio nadmiar energii. Jednakże niedawno na kulturalno-kulinarnej mapie miasta pojawiło się miejsce, które spodoba się najmłodszym mieszkańcom Bytomia. To Niebieskie Migdały.

Byt niebieskie migdaly

Kawiarnio-cukiernia Niebieskie Migdały mieści się w samym sercu Bytomia, przy Rynku 22a. Wnętrze urządzone jest ze smakiem, w przyjemnych, pastelowych barwach. Dominuje tu niebieski i biały. Kawiarnia składa się z kilku pomieszczeń. Największym z nich jest olbrzymia bawialnia, gdzie dzieci znajdą m.in. rozmaite sprzęty kuchenne, huśtawkę, kreatywne tablice, piasek do sensoplastyki czy książki i ogrom innych zabawek.

Alternatywa dla placu zabaw

Skąd pomysł na stworzenie takiego miejsca? – Jestem mamą dwóch czteroletnich córek. To bliźniaczki. W centrum Bytomia brakuje miejsc, które można odwiedzać z dziećmi. Do wszelkich sal zabaw trzeba dojechać, a my nie przepadamy za kulkowniami. Nie nadają się dla tak maluchów – wyjaśnia Anna Nikołajew, właścicielka Niebieskich Migdałów. – Pomysł otwarcia takiej kawiarni dla rodziców i dzieci kiełkował od dawna. Asumpt do działania dały mi jednak córki – dodaje.
Kiedy dzieci oddają się beztroskiej zabawie, rodzice mogą chwilę odpocząć, zrelaksować się i napić się dobrej kawy oraz niesztampowych wypieków, bo serwuje się tu np. sernik z solonym karmelem i figami czy tartę oreo z borówkami. Dla smakoszy są też babeczki z brokułami.

Warto jednak podkreślić, że to nie tylko kawiarnia i sala zabaw, ale także inspirujące miejsce, w którym odbywają się rozmaite warsztaty. - Dla maluszków, do 2-3 lat, organizujemy zajęcia umuzykalniające, czyli tzw. gordonki. Są też warsztaty sensoryczne, sensoplastyczne, ale i kreatywne, polegające na tworzeniu rozmaitych ozdób – wylicza Anna Nikołajew. Dodajmy, że gordonki robią ostatnio furorę w całej Polsce. Warsztaty umuzykalniające prowadzone są według teorii Edwina E. Gordona, słynnego jazzowego muzyka, psychologa i pedagoga. Zakładał on, że pięć pierwszych lat życia dziecka to okres kluczowy dla jego dalszego rozwoju, dlatego warto, aby brało ono udział w różnych aktywnościach, podczas których będzie się uczyło poprzez zabawę.

Zajęcia artystyczne odbywają się tu co tydzień. W programie znajdują się jednak jeszcze rozmaite imprezy jak Mikołajki czy Kraina Lodu. – 6 grudnia organizujemy mikołajki. Będzie to typowe spotkanie z Mikołajem, połączone z wręczaniem prezentów, ale nie zabraknie też świetnej zabawy, tańców oraz tworzenie prostych, ale efektownych ozdób choinkowych. Nakręcimy też teledysk z całego wydarzenia – podkreśla właścicielka Niebieskich Migdałów. Impreza odbędzie się 6 grudnia o godz. 13.00 oraz 16.00. Na pierwszy termin jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Z kolei 4 grudnia odbędą się warsztaty „Sensoplastyka® - brudzimy się”.

Niebieskie Migdały to także miejsce dla dorosłych. I oni mogą skorzystać z organizowanych tu warsztatów. Najbliższy z nich będzie związany z tworzeniem wieńców adwentowych, a zajęcia poprowadzą specjaliści z pracowni florystycznej Stokrotka.

Kawiarnio-cukiernia czynna jest w tygodniu od godz. 10.00 do 19.00, a w soboty od godz. 11.00 do 19.00. Niebieskie Migdały działają od końca lipca, ale zdobyły już swoich wiernych klientów, którzy chętnie je odwiedzają. Czasami jest tu naprawdę tłoczno! Można zorganizować także urodziny, przyjęcia czy coraz bardziej popularny baby shower.

Za pobyt w sali zabaw naliczana jest jednorazowa opłata w wysokości 10 zł (od poniedziałku do czwartku), a od piątku do niedzieli jest to 16 zł. Dodatkowo, rodzeństwo płaci 50 proc. Kawiarnia honoruje też Karty Dużej Rodziny i orzeczenia o niepełnosprawności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem