Jubileuszowa, 125. Masa Krytyczna przejedzie dziś ulicami miasta

Bytomska Masa Krytyczna posiada ponad 10-letnią tradycję. Pierwszy raz zorganizowano ją w lipcu 2009 roku. Do końca 2010 roku odbywała się w każdy przedostatni piątek miesiąca, natomiast od stycznia 2011 roku miłośnicy jazdy na rowerze spotykają się w każdy ostatni piątek miesiąca.

Byt masakrytyczna

- Zapraszamy wszystkich miłośników rowerów, którym zależy na budowie dróg, tras i parkingów rowerowych w naszym mieście. Spotkania te odbywają się pod hasłem ,,My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem” i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów – podkreśla Roman Badura ze stowarzyszenia Rowerowy Bytom, inicjator akcji. Przed przejazdem odbędzie się zbiórka plastikowych nakrętek dla Łukasza i Bartosza Jaszczurów.

- Udział w Rowerowej Masie mogą wziąć tylko osoby, które mają sprawny rower wyposażony w obowiązkowe oświetlenie (lampa z przodu i z tyłu) – mówi Roman Badura. - Warto zabrać ze sobą kamizelką odblaskową i – co najważniejsze – kask. W ten sposób dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla.

Zobacz trasę!

https://www.bikemap.net/en/r/5454866/

Trasa przejazdu liczy ok. 12 km. Miłośnicy jednośladów wystartują z bytomskiego Rynku, po czym przejadą następującymi ulicami: Krakowską, Matejki, Miarki, Chorzowską, Witczaka, Sandomierską, Powstańców Śląskich, Strefa 30, Woźniaka, Fałata, Kraszewskiego, Al. Legionów, Tarnogórską, Olimpijską, Łużycką, Wrocławską, Kolejową, Powstańców Warszawskich, Strzelców Bytomskich, Powstańców Warszawskich, Al. Legionów, Piekarską, Smolenia, Korfantego, Piłsudskiego, Podgórną i ponownie wjadą na Rynek, gdzie będzie miało miejsce zakończenie rajdu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon