Universe zagra w Bytomiu dla małej Julii!

Universe to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. 12 stycznia wystąpi na scenie Bytomskiego Centrum Kultury. Zagra tu charytatywny koncert dla 1,5-miesięcznej Julki Szczerby, która cierpi na hemimelię strzałkową. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację małej wojowniczki.

Byt universe zagra dla julii

- Nasza córka jest jednym przypadkiem na ok 40-140 tysięcy urodzeń. W literaturze nazywa się to hemimelią strzałkową. Brak kości strzałkowych powoduje deformację stopy, jej nieprawidłowe ułożenie, niejednokrotnie wykrzywienie kości piszczelowej, oraz jej skrócenie – wyjaśniają rodzice Julki w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej zbiórki.

Ostatnio coraz częściej słyszy się o dzieciach cierpiących na to schorzenie. Niestety, w Polsce najczęściej kończy się na amputacji i protezowaniu kończyny. Jest jednak pewna szansa na uratowanie nóżek, z której korzysta coraz więcej dzieci.

W Paley Institute w USA działa zespół doświadczonych ekspertów, którym przewodzi z dr Dror Paley. Zajmują się leczeniem najbardziej złożonych schorzeń ortopedycznych u dzieci, a o efektach ich pracy dowiadujemy się sukcesywnie z mediów. Nie każdy może jednak skorzystać z tak fachowej pomocy. Przeszkodę stanowią pieniądze. Kosz operacji jest olbrzymi, a kwota ta zdecydowanie przewyższa możliwości rodziców małej Julki - Kariny i Mateusza.

- Naszym celem jest pełna sprawność naszej córki. Do tego jest konieczna pełna diagnostyka naszego problemu u specjalisty w Paley European Institute, wyprostowanie stóp do pozycji prawidłowej, wyprostowanie kości piszczelowych, wydłużenie kości piszczelowych, specjalistyczna rehabilitacja, a także stała kontrola podczas rozwoju i wzrostu dziecka aby wada była korygowana i zakup ortez pomagających w prostowaniu kończyn i poprawnemu ułożeniu – wyliczają rodzice dziewczynki. Okazuje się, że zrealizowanie tych wszystkich celów będzie kosztować 1,5-2 mln zł.

Czas nieubłaganie mija, a w walce o zdrowie dziewczynki liczy się każdy dzień. Operacja, aby była skuteczna, musi zostać przeprowadzona jak najszybciej. Szacuje się, że najlepiej, by doszło do niej między 18. a 24. miesiącem życia dziecka.

Podczas sobotniego koncertu organizowanego przez Seven Hotel oraz Bytomskie Centrum Kultury, będzie miała miejsce zbiorka na rzecz dziewczynki.

fot. mat. pras.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT