Universe zagra w Bytomiu dla małej Julii!

Universe to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. 12 stycznia wystąpi na scenie Bytomskiego Centrum Kultury. Zagra tu charytatywny koncert dla 1,5-miesięcznej Julki Szczerby, która cierpi na hemimelię strzałkową. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację małej wojowniczki.

Byt universe zagra dla julii

- Nasza córka jest jednym przypadkiem na ok 40-140 tysięcy urodzeń. W literaturze nazywa się to hemimelią strzałkową. Brak kości strzałkowych powoduje deformację stopy, jej nieprawidłowe ułożenie, niejednokrotnie wykrzywienie kości piszczelowej, oraz jej skrócenie – wyjaśniają rodzice Julki w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej zbiórki.

Ostatnio coraz częściej słyszy się o dzieciach cierpiących na to schorzenie. Niestety, w Polsce najczęściej kończy się na amputacji i protezowaniu kończyny. Jest jednak pewna szansa na uratowanie nóżek, z której korzysta coraz więcej dzieci.

W Paley Institute w USA działa zespół doświadczonych ekspertów, którym przewodzi z dr Dror Paley. Zajmują się leczeniem najbardziej złożonych schorzeń ortopedycznych u dzieci, a o efektach ich pracy dowiadujemy się sukcesywnie z mediów. Nie każdy może jednak skorzystać z tak fachowej pomocy. Przeszkodę stanowią pieniądze. Kosz operacji jest olbrzymi, a kwota ta zdecydowanie przewyższa możliwości rodziców małej Julki - Kariny i Mateusza.

- Naszym celem jest pełna sprawność naszej córki. Do tego jest konieczna pełna diagnostyka naszego problemu u specjalisty w Paley European Institute, wyprostowanie stóp do pozycji prawidłowej, wyprostowanie kości piszczelowych, wydłużenie kości piszczelowych, specjalistyczna rehabilitacja, a także stała kontrola podczas rozwoju i wzrostu dziecka aby wada była korygowana i zakup ortez pomagających w prostowaniu kończyn i poprawnemu ułożeniu – wyliczają rodzice dziewczynki. Okazuje się, że zrealizowanie tych wszystkich celów będzie kosztować 1,5-2 mln zł.

Czas nieubłaganie mija, a w walce o zdrowie dziewczynki liczy się każdy dzień. Operacja, aby była skuteczna, musi zostać przeprowadzona jak najszybciej. Szacuje się, że najlepiej, by doszło do niej między 18. a 24. miesiącem życia dziecka.

Podczas sobotniego koncertu organizowanego przez Seven Hotel oraz Bytomskie Centrum Kultury, będzie miała miejsce zbiorka na rzecz dziewczynki.

fot. mat. pras.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego