Grupa z Centrum Integracji Społecznej remontuje kolejne obiekty

Reintegracja zawodowa i społeczna osób wykluczonych, bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym trwa, a kolejne przestrzenie wymagające remontu przechodzą modernizację. Wszystko dzieje się za sprawą kooperacji Bytomskich Mieszkań z Centrum Integracji Społecznej.

Byt klatka schodowa w remoncie

Dzięki podpisanemu porozumieniu uczestnicy CIS odnawiają pomieszczenia należące do Bytomskich Mieszkań. -To nasza kolejna wspólna inicjatywa i zapewne nie ostatnia. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką dotychczas uczestnicy CIS wykonali – mówi Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań.

Na czym polegają działania? Jak informuje Aleksandra Szatkowska, rzecznik prasowy Bytomskich Mieszkań, obecnie 5-osobowa grupa remontuje i maluje klatkę schodową przy ul. Ściegiennego w Bytomiu - Łagiewnikach. Prace rozpoczęto pod koniec października i zgodnie z zapowiedziami mają zakończyć się do końca miesiąca. Do tej pory udało się już wyremontować dwa piętra oraz strych i pomalować klatkę. Ostatnim elementem będzie remont schodów oraz odświeżenie poręczy.

Warto dodać, że nie jest to pierwszy remont prowadzony przez grupę z Centrum Integracji Społecznej, ponieważ w czerwcu udało się wyremontować i pomalować klatkę schodową przy ul. Stalmacha w Bytomiu-Bobrku. Z kolei na przełomie kwietnia i maja wyremontowano cztery pokoje socjalne znajdujące się w budynku przy ul. Popiełuszki. Dodatkowo, także w kwietniu grupa zajmowała się odświeżaniem pomieszczeń biurowych przy ul. Powstańców Śląskich oraz zagospodarowaniem terenu na zewnątrz budynku przy ul. Zielnej, a w lipcu i sierpniu, w ramach praktyk, odnowiono klatkę schodową przy ul. Sądowej, w siedzibie Usług Wspólnych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bytomiu.

Wszystkie wymienione powyżej remonty zostały przeprowadzone dzięki realizowanemu przez CIS programowi „Centrum Integracji Społecznej przestrzenią aktywności dla osób wykluczonych”. W przedsięwzięciu uczestniczy 9 osób, które na podstawie porozumienia podpisanego z jednostką Bytomskie Mieszkania odbywają praktyki zawodowe.

fot. Bytomskie Mieszkania

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon