Koniec smrodu na Zamłyniu?

Z przepompowni Śródmieście, która znajduje się na skrzyżowaniu ulic Zabrzańskiej i Łagiewnickiej, w miejscu dawnej oczyszczalni ścieków, od dawna dobiega drażniący odór. Niebawem uciążliwości zapachowe mają zniknąć. Stanie się tak za sprawą hermetyzacja zbiorników.

Byt spalarnia smieci bytom

Jak informuje bytomski magistrat, dobiega końca pierwszy etap prac związanych z hermetyzacją zbiorników ścieków znajdujących się na terenie przepompowni Śródmieście, należącej do Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. W wyniku przeprowadzonej inwestycji smród ma zniknąć. Czy tak się stanie? Szansa jest…

Do tej pory wymieniono już pokrycie zbiorników ścieków. Rozebrano też starą konstrukcję wykonaną z blachy trapezowej, która uległa degradacji i zastąpiono ją laminatem poliestrowo-szklanym. - Nowe pokrycia będą szczelne, dlatego praca przepompowni nie będzie już tak uciążliwa dla mieszkańców jak dotychczas. Poza wymianą pokryć zbiorników, w obrębie budynków przepompowni wymieniono także pokrycia podłóg, drzwi wejściowe, bramy wjazdowe dla wciągników oraz rynny – informują przedstawiciele bytomskiego magistratu.

Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 1,64 mln zł. Na tym jednak się nie skończy, ponieważ BPK w przyszłym roku planuje wykonanie dalszych prac, mających na celu wyeliminowania uciążliwości zapachowych. Drugi etap hermetyzacji zbiorników ścieków nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Spółka szykuje się do hermetyzacji zbiorników znajdujących się w innych częściach miasta.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony