McDonald’s przy dawnym stadionie Ruchu Radzionków otwarty!

Kulinarna mapa Bytomia wzbogaciła się o kolejny punkt gastronomiczny. W piątek, 29 listopad, otworzono kolejnego McDonalda.

Byt Mc D w bytomiu

Restauracja znajduje się przy ul. Strzelców Bytomskich 230, a więc w pobliżu dawnego stadionu Ruchu Radzionków. Czynna jest codziennie od godz. 6.00 do 24.00. Menu śniadaniowe serwowane jest tu od poniedziałku do piątku do godz. 10.30, a w weekendy do godz. 11.00. W pozostałych godzinach z kolei dostępna jest oferta burgerów i klasycznych produktów McDonald’s. Goście mogą skorzystać również ze strefy kawiarnianej McCafé, a zmotoryzowani miłośnicy fast foodów z McDrive.

W sali pomieści się 100 osób

- Restauracja została urządzona w stylu o nazwie Alphabet, który żywą kolorystyką i wystrojem nawiązuje do klasycznych amerykańskich restauracji szybkiej obsługi. Wnętrze zostało utrzymane w kolorach czarnym, białym, żółtym oraz naturalnym drewnie – informuje Biuro prasowe McDonald’s Polska.

W sali jadalnej oraz strefie McCafé znajduje się łącznie 100 miejsc siedzących. Nie zapomniano także o najmłodszych bywalcach restauracji, dla których na zewnątrz zbudowano plac zabaw. Znajduje się tu także ogródek z 56 miejscami siedzącymi oraz parking dla samochodów osobowych na 30 miejsc.

Czytaj dalej!


Jak podkreślają przedstawiciele McDonald’s Polska, lokal jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Oferuje też darmowy dostęp do Internetu. Zatrudnienie znalazło tu 50 pracowników, w tym 15 menadżerów.

McDonald’s obecny jest w Polsce już 27 lat

Firma McDonald’s pojawiła się w Polsce w 1992 roku. Pierwsza restauracja została otwarta w Warszawie. Od tego czasu restauracje otwierane są sukcesywnie na terenie całego kraju. W ciągu tych 27 lat kilka McDonaldów zdążyło się już zamknąć.

Tak było m.in. w Chorzowie, Zabrzu czy w Bytomiu-Karbiu. Sklep przy ul. Konstytucji został rozebrany z powodu szkód górniczych. Obecnie w Polsce działa 435 restauracji sieci, które zatrudniają blisko 25 000 osób, a 380 z nich to obiekty prowadzone przez 70 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s.

fot. mat. prasowe McDonald’s

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon