Koniec remontu ul. Katowickiej? Nie tak prędko...

Ulica Katowicka ciągle w budowie. Choć ruch tramwajów przywrócono 26 września, a 19 października do użytku oddano przystanek przy ul. Głębokiej, to prace modernizacyjne nadal trwają. Zapowiadano, że finał przebudowy będzie miał miejsce pod koniec listopada. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?

- Wykonawca realizuje obecnie prace w zakresie miejskim, zgodnie z umową między konsorcjum NDI Balzola a Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Bytomiu – poinformował Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie. Mając na uwadze powyższe, zapytanie o to, kiedy nastąpi finał remontu ul. Katowickiej, skierowaliśmy do bytomskiego magistratu.

Okazuje się, że na efekty modernizacji będziemy musieli poczekać co najmniej kilkanaście dni. - MZDiM zlecił dodatkowe prace m.in. budowę peronu na pl. Sikorskiego, zwężenie wlotu ul. Korfantego, budowę dodatkowych miejsc postojowych. W związku z tym, wynegocjowano z wykonawcą podczas ostatniej rady budowy następujące terminy: do 6 grudnia wykonawca ma zgłosić do odbioru prace brukarskie i bitumiczne, a do 16 grudnia – prace dot. spoinowania nawierzchni wzdłuż torowiska, a także wprowadzenie docelowej organizacji ruchu – wyjaśnia Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Magistrat podaje także, że kiedy prace zostaną odebrane i zatwierdzona zostanie organizacja ruchu, ul. Katowicka zostanie dopuszczona do ruchu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje