Koniec remontu ul. Katowickiej? Nie tak prędko...

Ulica Katowicka ciągle w budowie. Choć ruch tramwajów przywrócono 26 września, a 19 października do użytku oddano przystanek przy ul. Głębokiej, to prace modernizacyjne nadal trwają. Zapowiadano, że finał przebudowy będzie miał miejsce pod koniec listopada. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?

- Wykonawca realizuje obecnie prace w zakresie miejskim, zgodnie z umową między konsorcjum NDI Balzola a Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Bytomiu – poinformował Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie. Mając na uwadze powyższe, zapytanie o to, kiedy nastąpi finał remontu ul. Katowickiej, skierowaliśmy do bytomskiego magistratu.

Okazuje się, że na efekty modernizacji będziemy musieli poczekać co najmniej kilkanaście dni. - MZDiM zlecił dodatkowe prace m.in. budowę peronu na pl. Sikorskiego, zwężenie wlotu ul. Korfantego, budowę dodatkowych miejsc postojowych. W związku z tym, wynegocjowano z wykonawcą podczas ostatniej rady budowy następujące terminy: do 6 grudnia wykonawca ma zgłosić do odbioru prace brukarskie i bitumiczne, a do 16 grudnia – prace dot. spoinowania nawierzchni wzdłuż torowiska, a także wprowadzenie docelowej organizacji ruchu – wyjaśnia Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Magistrat podaje także, że kiedy prace zostaną odebrane i zatwierdzona zostanie organizacja ruchu, ul. Katowicka zostanie dopuszczona do ruchu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego