Mikołajki 2019 w Bytomiu. Co w programie?

W piątek, 6 grudnia, dzieci z całej Polski obchodzić będą mikołajki. W Bytomiu z tej okazji zaplanowano kilka spotkań z Mikołajem. Będzie go można spotkać m.in. w Agorze, w Beceku, Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 czy w Operze Śląskiej.

Byt christmas 3405368 1280

6 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 o gdzie o 16.30 odbędzie się przedstawienie „Elfy w pracowni św. Mikołaja” w wykonaniu Teatru Małego Aktora i Teatru Wyobraźni. Publiczność usłyszy piosenki młodych artystów szlifujących swoje talenty w pracowni wokalnej, a także zobaczy pokaz tańca przygotowany przez uczniów z pracowni teatralnej i tanecznej. Wstęp wolny.

Tego dnia mali bytomianie będą mogli spotkać św. Mikołaja wraz ze Śnieżynką, który będzie przechadzał się po Agorze od godz. 13.00 do godz. 19.00. Św. Mikołaj z workiem wypchanym prezentami 6 grudnia złoży wizytę także pacjentom oddziału pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu i każdemu wręczy mikołajkowy upominek.

Sobota pełna atrakcji

Z kolei w sobotę, 7 grudnia, w Bytomskim Centrum Kultury zaplanowano spektakl „Cudowna podróż” w wykonaniu Teatru Trip. To historia trójki rodzeństwa, z których jedno nie wierzy w istnienie św. Mikołaja. Siostry knują zatem plan i postanawiają podstępem zabrać brata w tajemniczą podróż, aby odnaleźć Świętego Mikołaja i przekonać się, czy istnieje on naprawdę. Bilety po 15 i 20 zł.

Także w sobotę najmłodszych melomanów czeka także przedstawienie w Operze Śląskiej. O godz. 17.00 najmłodsi miłośnicy opery zobaczą spektakl „La serva padrona - Służąca panią”, będący adaptacją znanego komicznego intermezza, które już od lat bawi najmłodszych odbiorców.

Na sportowo...

Pojawi się także sportowy akcent. W sobotę, 7 grudnia, odbędzie się też Bieg Świętych Mikołajów. O godz. 10.00 na starcie staną najmłodsi zawodnicy, którzy powalczą w trzech kategoriach wiekowych – od 6 do 14 lat i przebiegną odpowiednio dystans 100, 200 i 400 metrów. Z kolei o godz. 11.00 zmierzą się dorośli biegacze, którzy do pokonania będą mieli prawie 5-kilometrową trasę. Cały dochód z zapisów zostanie przeznaczony na pomoc dla Wspólnoty Burego Misia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon