Mikołajki 2019 w Bytomiu. Co w programie?

W piątek, 6 grudnia, dzieci z całej Polski obchodzić będą mikołajki. W Bytomiu z tej okazji zaplanowano kilka spotkań z Mikołajem. Będzie go można spotkać m.in. w Agorze, w Beceku, Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 czy w Operze Śląskiej.

Byt christmas 3405368 1280

6 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 o gdzie o 16.30 odbędzie się przedstawienie „Elfy w pracowni św. Mikołaja” w wykonaniu Teatru Małego Aktora i Teatru Wyobraźni. Publiczność usłyszy piosenki młodych artystów szlifujących swoje talenty w pracowni wokalnej, a także zobaczy pokaz tańca przygotowany przez uczniów z pracowni teatralnej i tanecznej. Wstęp wolny.

Tego dnia mali bytomianie będą mogli spotkać św. Mikołaja wraz ze Śnieżynką, który będzie przechadzał się po Agorze od godz. 13.00 do godz. 19.00. Św. Mikołaj z workiem wypchanym prezentami 6 grudnia złoży wizytę także pacjentom oddziału pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu i każdemu wręczy mikołajkowy upominek.

Sobota pełna atrakcji

Z kolei w sobotę, 7 grudnia, w Bytomskim Centrum Kultury zaplanowano spektakl „Cudowna podróż” w wykonaniu Teatru Trip. To historia trójki rodzeństwa, z których jedno nie wierzy w istnienie św. Mikołaja. Siostry knują zatem plan i postanawiają podstępem zabrać brata w tajemniczą podróż, aby odnaleźć Świętego Mikołaja i przekonać się, czy istnieje on naprawdę. Bilety po 15 i 20 zł.

Także w sobotę najmłodszych melomanów czeka także przedstawienie w Operze Śląskiej. O godz. 17.00 najmłodsi miłośnicy opery zobaczą spektakl „La serva padrona - Służąca panią”, będący adaptacją znanego komicznego intermezza, które już od lat bawi najmłodszych odbiorców.

Na sportowo...

Pojawi się także sportowy akcent. W sobotę, 7 grudnia, odbędzie się też Bieg Świętych Mikołajów. O godz. 10.00 na starcie staną najmłodsi zawodnicy, którzy powalczą w trzech kategoriach wiekowych – od 6 do 14 lat i przebiegną odpowiednio dystans 100, 200 i 400 metrów. Z kolei o godz. 11.00 zmierzą się dorośli biegacze, którzy do pokonania będą mieli prawie 5-kilometrową trasę. Cały dochód z zapisów zostanie przeznaczony na pomoc dla Wspólnoty Burego Misia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Die Wespe

Niemcy kręcą serial w klimatycznym bytomskim pubie

Ostafin strycharski

Bytomianie otrzymali Paszporty „Polityki”

Uroczyste otwarcie wystawy

„Rozbarczanie na starej fotografii”

Byt rynek111

Zespołowa gra miejska na ulicach Bytomia....

Bytomski2 spacer mickiewicza

Wycieczka po sąsiedzku

Bytomski2 wycieczki2

Dwie wycieczki jednego dnia

Bytomski2 piecha

Piecha na Rynku 7