ProFort Centrum z nową iluminacją

ProFort Centrum zyskał wyjątkową oprawę świetlną. Budynek znajdujący się przy ul. Stolarzowickiej w Bytomiu-Miechowicach został podświetlony 9 kolorowymi reflektorami.

Byt profort centrum

Stało się tak dzięki opiekunom miechowickiego schronu i członkom Stowarzyszenia Pro Fortalicium, którzy prowadzą zaawansowane prace zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

- No i spełniło się kolejne moje marzenie. Budynek ProFort Centrum został pięknie podświetlony. Teraz jest prawdziwą ozdoba miasta i samych Miechowic, a także wizytówką naszego stowarzyszenia – napisał na swoim facebookowym profilu Dariusz Pietrucha, prezes Stowarzyszenia Pro Fortalicium.

Warto dodać, że wspomniane kolorowe reflektory to nie wszystkie zmiany, ponieważ w pobliżu budynku ProFort Centrum zainstalowano również dwie lampy ogrodowe, które dodatkowo oświetlają teren wokół budynku. Gmach ten należy do gminy, jednakże dzierżawi go Stowarzyszeniu Pro Fortalicium, które sprawuję nad nim opiekę. Niedawno w budynku wyremontowano dach, podłogi i część kaloryferów, a obecnie modernizację przechodzą toalety. W przyszłym roku planowane są prace związane z remontami korytarzy.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości