Wyjątkowi artyści pokolorowali kalendarz przygotowany przez Fundację Petralana

Fundacja Petralana przygotowała unikatowy, charytatywny kalendarz. Jest wyjątkowy, ponieważ został stworzony przez młodych artystów, będących podopiecznymi Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacjo-Wychowawczego w Bytomiu.

Byt 12 Armada Golf Club Bytom

Kalendarze współtworzone są ze studiem graficznym Grupa Infomax. Na 12 kartach znajdziemy kadry z 12 śląskich miast, które zostały pokolorowane przez młodych artystów.

Skąd pomysł na charytatywne kalendarze dla Fundacji Petralana i projekt „Śląsk nie jest czarno-biały”? - Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy przy okazji produkcji terminarzy, wraz z Mirosławem Gawrońskim (menadżer działu sprzedaży w Grupie Infomax) szukaliśmy nowych rozwiązań na wsparcie naszej Fundacji – wyjaśnia Łukasz Piątek, specjalista ds. marketingu z Petralany.

- Pan Mirosław zaproponował, że Grupa Infomax zaprojektuje i wydrukuje wyjątkowe, oryginalne kalendarze, z których całkowity dochód będzie przeznaczony na Fundację Petralana. Dodatkowo postanowiliśmy zaangażować w całą akcję podopiecznych Fundacji, a przy okazji promować nasze ukochane województwo. I tak powstał niezwykły, kolorowy kalendarz pełny dobra i pozytywnej energii – dodaje.

Jak wyjaśniają przedstawiciele fundacji, temat ekologii nie jest im obojętny, dlatego też zdecydowali się umieścić w kalendarzu na 2020 rok fotografie prezentujące zielone obiekty śląskich miast. - Chcemy podkreślić jak ważne dla mieszkańców są parki, ogrody botaniczne, kąpieliska wodne czy miejsca po rewitalizacji – mówią.

Czytaj dalej!


Znajdziemy tu m.in. obiekty znajdujące się w Dąbrowie Górniczej, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Gliwicach, Wodzisławiu Śląskim, Chorzowie, Będzinie, Katowicach, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Mikołowie oraz w Bytomiu. Bytomskim akcentem pojawiającym się w kalendarzu jest pole golfowe w Szombierkach.

Kalendarze można kupić TU!

- Dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnej Małgorzaty Fielauf, chorej na mózgowe porażenie dziecięce oraz na pomoc twórcom stron tego kalendarza, dzieciom i dorosłym z Bytomskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - wyjaśniają przedstawiciele fundacji.

- Poprzez zakup kalendarza charytatywnego Fundacji PETRALANA "Śląsk nie jest czarno-biały" włączamy się w realizację dobroczynnych, statutowych celów Fundacji - zdradza Aleksander Pałka reprezentujący OPA BYTOM Sp. z o.o. - Uważamy, że jest to doskonała forma wspierania przez lokalny biznes dzieci znajdujących się w potrzebie z powodu choroby, niepełnosprawności lub złej sytuacji materialnej. Dodatkowo jest to okazja do ukazania i promowania innego – kolorowego regionu śląskiego. Z pewnością włączymy się do kolejnych edycji kalendarza – dodaje.

https://www.youtube.com/watch?v=itEFigwYEFg#action=share

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT