Bytomianie siódmy raz ubiorą choinkę na dworcu

14 grudnia, w samo południe, hala bytomskiego dworca PKP wypełni się po brzegi kolędnikami. Będą występy artystyczne, śpiewanie pastorałek, ale przede wszystkim – strojenie świątecznego drzewka.

Byt strojenie choinki1

- Poprzez ten happening mieszkańcy Bytomia chcą podkreślić, jak ważna dla miasta była modernizacja hali dworca kolejowego w 2014 roku. W tym roku już po raz siódmy, kontynuowane jest to pozytywne świąteczne wydarzenie, które przyciąga całe rodziny - mówi Tomasz Kasperek, organizator imprezy.

Oprócz strojenia świątecznego drzewka zaplanowano także szereg atrakcji artystycznych. W programie przewidziano występy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12, zespołu Skarbek działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, pokaz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej oraz mażoretek z formacji Charms.

Z kolei kolędy i świąteczne utwory zaśpiewają Paulina Konik, Marlena Patynko oraz Olivia Klinke znana z programu The Voice Kids. O świąteczny nastrój zadba także Muzeum Chleba Szkoły i Ciekawostek z Radzionkowa, które przygotowało dla dzieci ludowe niespodzianki. Nie zabraknie też św. Mikołaja, który zawita do Bytomia razem ze swoim pomocnikiem Olafem. A animatorki z Magicznej Krainy pomogą najmłodszym bytomianom przygotować wyjątkowe choinkowe ozdoby.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt lisowska mettler urodziny agory

Lisowska i Mettler na 7. urodziny Agory

Byt wizual na muzeum

Noc Muzeów w Bytomiu będzie cool [PROGRAM]

Byt byjork

Obudzić Szymona

Byt party

Kaj się bawić? 26.08 - 28.08

Byt zlot superbohaterow 2015 31

Zlot Superbohaterów już w ten weekend!

Byt wosp 2016

Finał WOŚP już za tydzień – co będzie się...

Byt obserwatorium agora

"Oberwatorium" w Agorze