Bytomianie siódmy raz ubiorą choinkę na dworcu

14 grudnia, w samo południe, hala bytomskiego dworca PKP wypełni się po brzegi kolędnikami. Będą występy artystyczne, śpiewanie pastorałek, ale przede wszystkim – strojenie świątecznego drzewka.

Byt strojenie choinki1

- Poprzez ten happening mieszkańcy Bytomia chcą podkreślić, jak ważna dla miasta była modernizacja hali dworca kolejowego w 2014 roku. W tym roku już po raz siódmy, kontynuowane jest to pozytywne świąteczne wydarzenie, które przyciąga całe rodziny - mówi Tomasz Kasperek, organizator imprezy.

Oprócz strojenia świątecznego drzewka zaplanowano także szereg atrakcji artystycznych. W programie przewidziano występy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12, zespołu Skarbek działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, pokaz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej oraz mażoretek z formacji Charms.

Z kolei kolędy i świąteczne utwory zaśpiewają Paulina Konik, Marlena Patynko oraz Olivia Klinke znana z programu The Voice Kids. O świąteczny nastrój zadba także Muzeum Chleba Szkoły i Ciekawostek z Radzionkowa, które przygotowało dla dzieci ludowe niespodzianki. Nie zabraknie też św. Mikołaja, który zawita do Bytomia razem ze swoim pomocnikiem Olafem. A animatorki z Magicznej Krainy pomogą najmłodszym bytomianom przygotować wyjątkowe choinkowe ozdoby.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Królewna Śnieżka

Grudzień 2022 w Operze Śląskiej. Wznowienie Królewny Śnieżki

Akcja Lato w mieście

Trwa akcja lato w mieście - lista atrakcji w Bytomiu

Byt michal rejner

Artysta industrialny. Dla sztuki wystąpił w TV... bez spodni

Wedrujace obrazy

Obrazy wędrują po mieście

Byt DSC 0616make

Grzegorz Kulik o języku śląskim, tłumaczeniach książek

Byt bytomska jesien literacka 03

XIV Bytomska Jesień Literacka online

Byt biblioteka

Dziesiątki tysięcy złotych na nowe tytuły w...