Bytomianie siódmy raz ubiorą choinkę na dworcu

14 grudnia, w samo południe, hala bytomskiego dworca PKP wypełni się po brzegi kolędnikami. Będą występy artystyczne, śpiewanie pastorałek, ale przede wszystkim – strojenie świątecznego drzewka.

Byt strojenie choinki1

- Poprzez ten happening mieszkańcy Bytomia chcą podkreślić, jak ważna dla miasta była modernizacja hali dworca kolejowego w 2014 roku. W tym roku już po raz siódmy, kontynuowane jest to pozytywne świąteczne wydarzenie, które przyciąga całe rodziny - mówi Tomasz Kasperek, organizator imprezy.

Oprócz strojenia świątecznego drzewka zaplanowano także szereg atrakcji artystycznych. W programie przewidziano występy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12, zespołu Skarbek działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, pokaz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej oraz mażoretek z formacji Charms.

Z kolei kolędy i świąteczne utwory zaśpiewają Paulina Konik, Marlena Patynko oraz Olivia Klinke znana z programu The Voice Kids. O świąteczny nastrój zadba także Muzeum Chleba Szkoły i Ciekawostek z Radzionkowa, które przygotowało dla dzieci ludowe niespodzianki. Nie zabraknie też św. Mikołaja, który zawita do Bytomia razem ze swoim pomocnikiem Olafem. A animatorki z Magicznej Krainy pomogą najmłodszym bytomianom przygotować wyjątkowe choinkowe ozdoby.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Złote Maski dla Bytomia

Złote Maski. Twórcy z Bytomia zostali nagrodzeni

Jacek Kaczmarski

Najbardziej znane piosenki Jacka Kaczmarskiego w Beceku

Opowieści Wagantów, Teatr Gry i Ludzie

Dwa plenerowe spotkania z teatrem w dzielnicach Bytomia

Mateusz Ledwig

Mateusz Ledwig, twórca marki Roobens/Rubens był...

Byt 4a1

Przedstawienie o bytomianach. Wyniki konkursu...

Byt imspace2

Startuje laboratorium twórcze dla nauczycieli i...

Byt audience 1867754 1280 1

Kaj się bawić 7 – 9 lutego?