Szlachetna Paczka trafiła do 66 bytomskich rodzin

Wielki finał Szlachetnej Paczki za nami. W tym roku dzięki zaangażowaniu darczyńców i wolontariuszy udało się obdarować aż 66 rodzin z Bytomia.

Byt szlachetna paczka w bytomiu

W miniony weekend, 7-8 grudnia, określany też jako „weekend cudów”, wolontariusze Szlachetnej Paczki w Bytomiu zbierali pakunki przygotowane przez darczyńców, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom w naszym mieście. - W tym roku szeregi wolontariuszy w Bytomiu zasiliło 26 osób. Otrzymaliśmy łącznie 152 historie rodzin. Odwiedziliśmy 122 rodzin, z czego 66 rodzin otrzyma realnie pomoc w postaci paczek przygotowanych przez darczyńców - mówi Anna Pasieka, liderka akcji w Bytomiu.

Wśród fundatorów znalazły się zarówno osoby prywatne, jak i firmy, a także szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe oraz władze miasta, radni i bytomscy urzędnicy. Łączna wartość wszystkich przygotowanych paczek wyniosła ponad 150 tys. zł.

Jedną z nich przygotowali urzędnicy z bytomskiego magistratu. Została wręczona pani Natalii, która samodzielnie wychowuje trójkę dzieci: Michała, Maję i Mikołaja borykającego się m.in. z niepełnosprawnością ruchową. W ten symboliczny sposób udzielono wsparcia rodzinom znajdującym się w potrzebie, których członkowie borykają się m.in. z ciężkimi chorobami lub niepełnosprawnością. Jednakże obdarowano również seniorów, a także osoby samotne czy rodziców samotnie wychowujących dzieci.

Choć to już 19. edycja Szlachetnej Paczki, to po raz pierwszy w Bytomiu zorganizowano uroczystą Galę Finałową, podczas której podziękowano darczyńcom, sponsorom i partnerom. Impreza miała miejsce w siedzibie Elpaxu przy ul. Łużyckiej 11.

Przypomnijmy, że Szlachetna Paczka organizowana jest od 19 lat i przez ten czas z powodzeniem łączyła i łączy osoby, które czerpią radość z dzielenia się tym, co mają. Dzięki niej wiele potrzebujących rodzin jest w stanie zorganizować święta i przygotować potrawy, które pojawią się na wigilijnym stole.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości