Hokej: reprezentacja Polski bytomiankami stoi

Mamy najlepszą w Polsce żeńską drużynę hokeja na lodzie, więc nie dziwi, że w reprezentacji Polski najwięcej jest zawodniczek Polonii Bytom. W grudniowym zgrupowaniu weźmie udział aż dziewięć naszych hokeistek.

Byt skates 4516240 1280

W rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja Kobiet od 24 listopada trwa przerwa. Do tej pory zawodniczki Polonii Bytom rozegrały dziesięć spotkań i wszystkie wygrały. Nasze hokeistki chcą w przyszłym roku wywalczyć piąte mistrzostwo Polski z rzędu i dziewiąte w całej historii istnienia ligi.

Teraz jednak jest czas dla reprezentacji Polski. Trener Ivan Bednar kilka dni temu ogłosił powołania. Nikogo nie powinno zdziwić, że na liście znalazło się aż dziewięć zawodniczek Polonii Bytom.

Klaudia Chrapek, Magdalena Czaplik, Wiktoria Dziwok, Wiktoria Gogoc, Karolina Późniewska, Patrycja Sfora, Olivia Tomczok, Alicja Wcisło, Katarzyna Wybiral - to bytomianki, które zostały powołane na grudniowe zgrupowanie.

Polki będą trenować w słowackim Popradzie od 9 grudnia. W trakcie zgrupowania Biało-Czerwone rozegrają dwa mecze towarzyskie z Włoszkami. Spotkania odbędą się 13 i 14 grudnia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon