Bytomskie i radzionkowskie przedszkola otrzymały oczyszczacze powietrza!

We wtorek, 10 grudnia, w Beceku miał miejsce finał konkursu „Ciepło systemowe likwiduje smog”, który został zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Byt cieplo systemowe konkurs1

Przedszkolaki, które wzięły w nim udział, miały za zadanie przygotowanie krótkiego klipu dotyczącego walki ze smogiem. To trudne wyzwanie podjęli przedstawiciele siedmiu bytomskich i czterech radzionkowskich placówek. - Poziom prac był bardzo wyrównany. Jesteśmy pod dużym wrażeniem świadomości ekologicznej młodych bytomian i radzionkowian – ocenia Henryk Dolewka, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

W konkursie triumfowały trzy bytomskie przedszkola - nr: 14, 21 i 32, ale wśród zwycięzców nie zabrakło też przedstawiciela Radzionkowa, a więc Przedszkola Miejskiego nr 3. Zgodnie z regulaminem, dwa spośród nagrodzonych przedszkoli zostały wytypowane przez internautów w głosowaniu na Facebooku, natomiast pozostałe wybrało jury złożone z pracowników PEC-u i przedstawicieli. Poza oczyszczaczami powietrza, wręczono także projektory multimedialne, które trafiły do dwóch wyróżnionych placówek.

Przypominamy, że codziennie zarówno na Facebooku i Instagramie w kanałach Bytomskiego i Radzionkowskiego Alarmu Smogowego publikowane są informacje o stanie jakości powietrza, a na www.pec.bytom.pl można zapoznać się ze szczegółowymi pomiarami z obu miast.

Zobaczcie zwycięskie filmiki!

Przedszkole Miejskie nr 21 "Niezapominajka" w Bytomiu

Przedszkole Miejskie nr 32 w Bytomiu

Przedszkole Miejskie nr 14 w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon