Miasto wydało mniej na świąteczne świecidełka

Niedawno bytomskie ulice i place przybrały świąteczne szaty. Tu i ówdzie pojawiły się dekoracje, które sygnalizują rychłe nadejście Bożego Narodzenia. W tym roku jednak ozdób jest mniej, bo i wydano na nie znacznie mniej pieniędzy.

Byt dekoracje swiateczne bytom

W sumie miasto zdobi 111 sztuk dekoracji świątecznych. W tym roku jest ich nieco mniej niż w latach ubiegłych. Iluminacje oraz wszystkie ozdoby łącznie z montażem kosztowały gminę 166 tys. zł, czyli o 30 tys. zł mniej niż w ubiegłym roku. Dla porównania przypomninamy, że w 2016 roku miasto wydało na ten cel rekordową sumę, bo ponad 200 tys. zł., a w 2017 – ponad 142 tys. zł.

Na bytomskim Rynku od kilku dni stoi już choinka, a na ul. Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej można dostrzec świetlne dekoracje. Znajdziemy je także na innych ulicach i skrzyżowaniach dróg jak np.: Konstytucji, Świętochłowickiej, św. Piotra, Krzyżowej, Cyryla i Metodego, Worpie, Zabrzańskiej, Żołnierskiej, pl. Jana, Suchogórskiej, Przyjemnej, Ptakowickiej, Łokietka, Strzelców Bytomskich, Frenzla, Racjonalizatorów, Piłsudskiego, Wrocławskiej, Powstańców Warszawskich, Smolenia, Chorzowskiej, Siemianowickiej i Katowickiej, a także na pl. Sobieskiego i Szpitalnym oraz na lokalnych drogach w Suchej Górze.

Nie zapomniano też o wystroju skweru przed Urzędem Miejskim, na którym pojawiły się oryginalne, drewniane choinki. Wykonano je z materiałów pochodzących z odzysku, a własnoręcznie wykonanymi ozdobami udekorowały je dzieci z bytomskich przedszkoli i szkół. Zastąpiły olbrzymiego bałwana na nartach, który pojawiał się tam do tej pory w okresie świątecznym.

Choinki pojawią się także na pl. Sikorskiego, przy ul. Stolarzowickiej, w parku im. Marii Konopnickiej oraz na pl. Szalonka.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon