Działa kolejna stacja ładowania samochodów elektrycznych w Bytomiu

Pod koniec 2017 roku pierwsza stacja do ładowania samochodów elektrycznych Greenway Infrastructure Poland w Bytomiu pojawiła się przed centrum handlowym Atrium Plejada. Niedawno uruchomiono kolejną. Gdzie się znajduje?

Byt stacja ladowania samochodow elektrycznych

Pierwsza ładowarka Greenway Infrastructure Poland w Bytomiu została ulokowana na parkingu przed centrum handlowym Atrium Plejada w grudniu 2017 roku. Co ciekawe, była to też pierwsza tego typu stacja w regionie i trzydziesta w Polsce. Punkt ten dostępny jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Elektryczny samochód naładujesz przed M1

Kilka dni temu kolejna ładowarka pojawiła się przed Centrum Handlowym M1 przy ul. Strzelców Bytomskich. Rozmieszczenie poszczególnych stacji należących do sieci Greenway Infrastructure w Polsce można sprawdzić tu!

Urządzenie zainstalowane przed M1, podobnie jak to znajdujące się przed CH Atrium Plejada w Bytomiu to szybka ładowarka firmy Efacec, która umożliwia ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych zgodnych z ogólnodostępnymi standardami: CHAdeMO, CCS and AC Type-2. Dzięki niej możliwe będzie szybkie ładowanie zarówno prądem stałym (z mocą do 50 kW), jak i prądem zmiennym (aż do 43 kW). Czas ładowania baterii o pojemności od 20 do 40 kW do optymalnych 80 procent (co zapewnia przejechanie ok. 100 – 180 km), zajmuje średnio do 20 – 40 minut.

Sieć 200 szybkich stacji ładowania sprawi, że przemieszczanie się samochodem elektrycznym na długim dystansie będzie dużo łatwiejsze niż obecnie i nie będzie wymagać skomplikowanego planowania, a zakup elektryka stanie się realną alternatywą dla zwykłego samochodu spalinowego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Odświeżanie Ubrań Zdjęcie Główne

Jak odświeżyć ubrania bez konieczności ich pełnego prania?

Fotowoltaika oferro

Czy fotowoltaika jeszcze się opłaca?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Śródmiejska autostrada czy jednopasmowa droga?

Piekarska po poludniu

Piekarska będzie droższa

Byt kontrola swiatel w aucie

Przed nami akcja „Twoje Światła - Nasze...

Byt zabytkowy samochod na zlocie w bytomiu

Stare samochody znowu opanują Bytom

Byt 66685281 10157383673914330 3703621960870133760 o

Kino plenerowe kończy sezon. Ostatni film...