Działa kolejna stacja ładowania samochodów elektrycznych w Bytomiu

Pod koniec 2017 roku pierwsza stacja do ładowania samochodów elektrycznych Greenway Infrastructure Poland w Bytomiu pojawiła się przed centrum handlowym Atrium Plejada. Niedawno uruchomiono kolejną. Gdzie się znajduje?

Byt stacja ladowania samochodow elektrycznych

Pierwsza ładowarka Greenway Infrastructure Poland w Bytomiu została ulokowana na parkingu przed centrum handlowym Atrium Plejada w grudniu 2017 roku. Co ciekawe, była to też pierwsza tego typu stacja w regionie i trzydziesta w Polsce. Punkt ten dostępny jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Elektryczny samochód naładujesz przed M1

Kilka dni temu kolejna ładowarka pojawiła się przed Centrum Handlowym M1 przy ul. Strzelców Bytomskich. Rozmieszczenie poszczególnych stacji należących do sieci Greenway Infrastructure w Polsce można sprawdzić tu!

Urządzenie zainstalowane przed M1, podobnie jak to znajdujące się przed CH Atrium Plejada w Bytomiu to szybka ładowarka firmy Efacec, która umożliwia ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych zgodnych z ogólnodostępnymi standardami: CHAdeMO, CCS and AC Type-2. Dzięki niej możliwe będzie szybkie ładowanie zarówno prądem stałym (z mocą do 50 kW), jak i prądem zmiennym (aż do 43 kW). Czas ładowania baterii o pojemności od 20 do 40 kW do optymalnych 80 procent (co zapewnia przejechanie ok. 100 – 180 km), zajmuje średnio do 20 – 40 minut.

Sieć 200 szybkich stacji ładowania sprawi, że przemieszczanie się samochodem elektrycznym na długim dystansie będzie dużo łatwiejsze niż obecnie i nie będzie wymagać skomplikowanego planowania, a zakup elektryka stanie się realną alternatywą dla zwykłego samochodu spalinowego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Utylizacja tuszy i tonerów do drukarek - troska o planetę zaczyna się od małych kroków!

Utylizacja tuszy i tonerów do drukarek

Kierowco z Bytomia, czy potrzebne Ci NNW? Dowiedz się więcej na temat tej polisy

Kierowco z Bytomia, czy potrzebne Ci NNW? Dowiedz się więcej

Centralna Oczyszczalnia Ścieków

BPK inwestuje w OZE, żeby utrzymać w ryzach koszty energii

Naprawa ul konsytucji

Jazda z dziurami! Ruszyło pozimowe naprawianie ulic

Sprzedaz samochodu a oc

Chcesz sprzedać samochód? Jak to się ma do ubezpieczenia OC?

Fotoradar przy ul. Wrocławskiej wrócił na swoje miejsce

Stary fotoradar wrócił na swoje miejsce w Bytomiu

Byt 205695314 236928257978720 3635463003017015418 n

Wyniki rankingu zmotoryzowania. Sprawdź, ile...