Plenerowe lodowisko otwiera się w nowym miejscu

Piątek 13-tego to pechowa data? Niekoniecznie! Właśnie tego dnia zostanie otwarte plenerowe lodowisko w Bytomiu.

Byt lodowisko w parku miejskim

Pierwotnie zapowiadano, że funkcjonowanie sezonowej ślizgawki zostanie zainaugurowane 6 grudnia. Jednakże temperatura nie sprzyjała. Tydzień później pojawił się mróz i lodowisko może już zacząć pracę. Przypomnijmy, że w tym roku ślizgawka zmieniła lokalizację. Przeniesiono ją z pl. Sobieskiego do Parku Kachla i ulokowano tuż obok basenu odkrytego przy ul. Wrocławskiej.

Jak zapowiada magistrat, otwarcie sezonowego lodowiska zaplanowano w piątek, 13 grudnia, o godz. 9.00. W programie uwzględniono kilka atrakcji. Będzie pokaz hokejowych umiejętności przygotowany przez młodych hokeistów z KH Polonia Bytom oraz rozmaite gry i zabawy.

Godziny otwarcia

Ślizgawka będzie otwarta przez cały tydzień - od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 20.45, zaś w soboty i niedziele – od godz. 9.00 do 20.45 z przerwą konserwacyjną od 15.00 do 16.00. Dlaczego w tygodniu nie będzie można z niej skorzystać od samego rana? Powód jest prosty. Od godz. 8.00 do 15.00 lodowisko jest zarezerwowane dla grup zorganizowanych – dzieci i młodzieży (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej). Zanim jednak nauczyciele zabiorą swoich podopiecznych na ślizgawkę, będą musieli wcześniej ustalić termin z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Ile kosztuje bilet?

Jednorazowe wejście na taflę lodowiska to 45 minut, za co zapłacimy 5 zł za osobę. Jeżeli nie posiadamy łyżew, można je wypożyczyć. Koszt to 6 zł za godzinę. Dodatkowo, istnieje możliwość skorzystania ze szlifierni – 7 zł za parę łyżew.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?