Plenerowe lodowisko otwiera się w nowym miejscu

Piątek 13-tego to pechowa data? Niekoniecznie! Właśnie tego dnia zostanie otwarte plenerowe lodowisko w Bytomiu.

Byt lodowisko w parku miejskim

Pierwotnie zapowiadano, że funkcjonowanie sezonowej ślizgawki zostanie zainaugurowane 6 grudnia. Jednakże temperatura nie sprzyjała. Tydzień później pojawił się mróz i lodowisko może już zacząć pracę. Przypomnijmy, że w tym roku ślizgawka zmieniła lokalizację. Przeniesiono ją z pl. Sobieskiego do Parku Kachla i ulokowano tuż obok basenu odkrytego przy ul. Wrocławskiej.

Jak zapowiada magistrat, otwarcie sezonowego lodowiska zaplanowano w piątek, 13 grudnia, o godz. 9.00. W programie uwzględniono kilka atrakcji. Będzie pokaz hokejowych umiejętności przygotowany przez młodych hokeistów z KH Polonia Bytom oraz rozmaite gry i zabawy.

Godziny otwarcia

Ślizgawka będzie otwarta przez cały tydzień - od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 20.45, zaś w soboty i niedziele – od godz. 9.00 do 20.45 z przerwą konserwacyjną od 15.00 do 16.00. Dlaczego w tygodniu nie będzie można z niej skorzystać od samego rana? Powód jest prosty. Od godz. 8.00 do 15.00 lodowisko jest zarezerwowane dla grup zorganizowanych – dzieci i młodzieży (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej). Zanim jednak nauczyciele zabiorą swoich podopiecznych na ślizgawkę, będą musieli wcześniej ustalić termin z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Ile kosztuje bilet?

Jednorazowe wejście na taflę lodowiska to 45 minut, za co zapłacimy 5 zł za osobę. Jeżeli nie posiadamy łyżew, można je wypożyczyć. Koszt to 6 zł za godzinę. Dodatkowo, istnieje możliwość skorzystania ze szlifierni – 7 zł za parę łyżew.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon