Teresa Polak została nową radną

Mamy nową radną. To Teresa Polak. Została zaprzysiężona podczas grudniowej sesji Rady Miasta. Zastąpiła Jacka Brzezinkę, który złożył mandat, żeby zasiąść w zarządzie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Byt nowaradna1

Teresa Polak jest doświadczoną pielęgniarką pracującą od ok. 30 lat w bytomskiej służbie zdrowia. Radna jest absolwentką bytomskiego „Medyka” oraz Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w Rudzie Śląskiej. Pracuje w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. W trakcie kampanii kładła największy nacisk na problemy służby zdrowia i profilaktyki zdrowotnej w naszym mieście.

Teraz weszła w skład bytomskiej Rady Miasta. Otrzyma mandat, ponieważ jest następną osobą z listy Koalicji Obywatelskiej, która uzyskała największą liczbę głosów w zeszłorocznych wyborach w okręgu nr 5.

- Po zapoznaniu się z budżetem będę wiedziała, co możemy osiągnąć. W tej chwili ciężko mi powiedzieć. Dopiero raczkuję w tej radzie. To dla mnie nowość. Jest wiele rzeczy, które musimy zmienić, ale jednocześnie musimy się też trzymać budżetu – mówi Teresa Polak. Dzisiejsza sesja była jej pierwszą spędzoną w ławie Rady Miejskiej. Jak wrażenia? - Jestem nieco zaskoczona, to duże przeżycie. Poruszyliśmy dużo tematów. Myślę, że nie będzie źle. Radni są bardzo sympatyczni i myślę, że pomogą mi w razie niedociągnięć, a ze strony przeciwnej nie spodziewam się dużych ataków – dodaje nowa radnej.

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt kwk bobrek centrum

Czy Bytom będzie siedzibą rządowej spółki od transformacji?

Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa - Budżet Obywatelski

Dwa projekty wspierane przez BSM wygrały w tegorocznym BO

Byt post bartyli

Powrót Bartyli coraz bliżej? Były prezydent...

Byt sesja luty

Lutowa sesja Rady Miejskiej w Bytomiu [LIVE]

Byt bartyla na mownicy

Damian Bartyla pójdzie do Sejmu?

Byt stary rozbark

3000 osób czeka na mieszkania. 240 dostało je...

Byt wolosz saluga nowacka lubnauer

Wołosz faworytem bukmacherów w II turze wyborów