Mozaiki ozdobiły betonowe donice stojące przed Becekiem

Przed Bytomskim Centrum Kultury pojawiły się donice ozdobione kunsztownymi mozaikami. To efekt współpracy Beceku z bytomskimi organizacjami pozarządowymi oraz mieszkańcami, którzy chętnie uczestniczyli w warsztatch tworzenia tych wyjątkowych ozdób.

Byt mozaiki przed bck

- Dzięki naszemu partnerowi firmie Fortum Polska, liderowi w obszarze czystej energii, w Bytomiu prowadzone są warsztaty mozaikowe, podczas których tworzone są dekoracja na nasze donice. Celem warsztatów jest edukacja z zakresu rzemiosła artystycznego - mozaiki - dekoracji w postaci obrazu, wykonanej z drobnych kawałków ceramiki, a także zastosowanie w praktyce techniki układania mozaiki – wyjaśniono na becekowym facebooku. Podkreślono także, że wszystkie materiały, z których tworzone są oryginalne ozdoby, to odpady stanowiące pozostałości po remontach, resztki kafli oraz potłuczony surowiec stanowiący odpad punktów sprzedaży.

Działania te prowadzone są w ramach projektu „Becekowe mozaiki”. Zanim przystąpiono do jego realizacji usunięto stare donice i zamontowano nowe, które docelowo zostaną ozdobione mozaikami wykonanymi podczas 20 warsztatów artystycznych z zakresu mozaiki i ekologii, które prowadzą artyści z Pracowni Stalowe Anioły. Celem projektu jest edukacja z zakresu rzemiosła artystycznego, mozaiki oraz ekologii/recyklingu, a także kreatywne spędzanie wolnego czasu i rewitalizacja donic przy obiekcie BCK-u.

W projekcie biorą udział m.in.: Liga Kobiet Nieobojętnych, Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców Bytom, Inicjatywa ulicy Mickiewicza Bytom, Piękna Strona Miasta, Biuro Promocji Miasta, a przede wszystkim: mieszkańcy Bytomia, którzy uczestniczą w warsztatach tworząc mozaikowe kwiaty.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dla kogo MASKI?

Opera Śląska zaprasza - Don Giovanni

Dwie nowe wystawy w bytomskim muzeum

Bytomski5 thank god i m a woman b iext25165267

Bytomianka - Marta Król, wokalistka jazzowa...

Bytomski5 Agora Bytom wystawa

Wyjątkowe grafiki w Galerii na Poziomie

Bytomski4 1509160 642685819122812 1188851567 n

Sztuka na Śląsku - jak to (nie) działa?

Bytomski4 komisariata 19

„Zwariowany Komisariat” – komedia w...