Ferie 2020 z Becekiem nie będą nudne!

Ferie 2020 nadchodzą! W tym roku młodzi bytomianie będą mogli odpocząć od szkoły tuż po świętach Bożego Narodzenia, bowiem w województwie śląskie zimową przerwę zaplanowano od 13 do 26 stycznia. Jak spędzić aktywnie ten czas? Podpowiadamy!

Byt becek wewnatrz1

Dla tych, którzy pozostają w mieście Bytomskie Centrum Kultury przygotowało wiele atrakcji. Będą warsztaty taneczne, wokalne, kreatywne, a także zajęcia podczas których uczestnicy skonstruują własne roboty!

W ramach warsztatów wokalnych odbywających się od 13 do 16 stycznia (koszt 170 zł), uczestnicy będą szkolić swoje głosy pod kierunkiem instruktorki z USA – Marty Kosarskiej, będącej trenerką wokalną i instrumentalną w autorskiej terenowej szkole artystycznej Jolly Mix School of Music w New York. Warsztaty zwieńczy wspólny występ artystyczny, który odbędzie się 16 stycznia. Występ zostanie nagrany, a z rejestracji powstanie filmik, który uczestnicy odnajdą na becekowym FB i kanale youtube.

Miłośników tańca z pewnością ucieszy fakt, że podczas becekowej feriady warsztaty taneczne (13-16 stycznia, 220 zł) poprowadzi Mateusz „Sobek” Sobecko - tancerz, instruktor, choreograf ze Śląska, który jest zwycięzcą 8. edycji programu „You Can Dance - Po prostu tańcz!”. Młodzi tancerze poznają różne techniki tańca i stworzą choreografię do wybranych piosenek. Warsztaty zostaną podsumowane występem artystycznym, który będzie miał miejsce 16 stycznia. Podobnie jak w przypadku prezentacji wokalnych, także i pokaz taneczny zostanie nagrany i udostępniony w Internecie.

Nie zapomniano także o fanach mechatroniki. Przyszli konstruktorzy zajmą się budową, projektowaniem oraz programowaniem robotów, wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków LEGO® Mindstorm, wyposażone w czujniki ruchu, koloru i dźwięku. Logika, wyobraźnia wizualno-przestrzenna to umiejętności, które dzieci nabędą podczas zajęć. Zajęcia będą się odbywały od 20 do 23 stycznia w dwóch grupach: 5-8 lat oraz 9-14 (koszt 140 zł).

Z kolei w ramach „Zimowych wariacji”, czyli warsztatów kreatywnych dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat uczestnicy stworzą eskimoską biżuterię, labirynt dla śnieżnej kuli czy tekstylne poduszki z wizerunkami zwierzaków z zimowych krain oraz Kalejdoskop Wielkiej Niedźwiedzicy. Warsztaty zaplanowano od 20 do 23 stycznia, a ich koszt to 80 zł.

Dla nieco starszych (w wieku od 7 do 19 lat) miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu zaplanowano warsztaty capoeiry. Zajęcia będą się odbywały także od 20 do 23 stycznia, a udział w nich kosztuje 90 zł.

Oprócz zajęć artystycznych w Beceku będzie można obejrzeć także największe kinowe przeboje ostatnich tygodni.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Film Lombard

Orły 2023. Film "Lombard" został nominowany do nagrody

Martyna Majok

Miała 5 lat, gdy wyjechała z Bytomia. Dziś podbija Broadway

Opera Śląska Romeo i Julia

Opera Śląska na Saaremaa Opera Festival w Estonii

Krystian Ochman

Krystian Ochman jedzie na Eurowizję 2022!

Gra miejska "Strefa B(ytom). Futurologia i ekologia"

Gra miejska i teatralna z bytomskimi zwierzakami już 20.10

Byt tryptyk

Wysokie ogrodzenie zasłonięte czarną folią. Co...

Byt sala opery slaskiej

Odznaczono śląskich medyków i śląskie władze