Ferie 2020 z Becekiem nie będą nudne!

Ferie 2020 nadchodzą! W tym roku młodzi bytomianie będą mogli odpocząć od szkoły tuż po świętach Bożego Narodzenia, bowiem w województwie śląskie zimową przerwę zaplanowano od 13 do 26 stycznia. Jak spędzić aktywnie ten czas? Podpowiadamy!

Byt becek wewnatrz1

Dla tych, którzy pozostają w mieście Bytomskie Centrum Kultury przygotowało wiele atrakcji. Będą warsztaty taneczne, wokalne, kreatywne, a także zajęcia podczas których uczestnicy skonstruują własne roboty!

W ramach warsztatów wokalnych odbywających się od 13 do 16 stycznia (koszt 170 zł), uczestnicy będą szkolić swoje głosy pod kierunkiem instruktorki z USA – Marty Kosarskiej, będącej trenerką wokalną i instrumentalną w autorskiej terenowej szkole artystycznej Jolly Mix School of Music w New York. Warsztaty zwieńczy wspólny występ artystyczny, który odbędzie się 16 stycznia. Występ zostanie nagrany, a z rejestracji powstanie filmik, który uczestnicy odnajdą na becekowym FB i kanale youtube.

Miłośników tańca z pewnością ucieszy fakt, że podczas becekowej feriady warsztaty taneczne (13-16 stycznia, 220 zł) poprowadzi Mateusz „Sobek” Sobecko - tancerz, instruktor, choreograf ze Śląska, który jest zwycięzcą 8. edycji programu „You Can Dance - Po prostu tańcz!”. Młodzi tancerze poznają różne techniki tańca i stworzą choreografię do wybranych piosenek. Warsztaty zostaną podsumowane występem artystycznym, który będzie miał miejsce 16 stycznia. Podobnie jak w przypadku prezentacji wokalnych, także i pokaz taneczny zostanie nagrany i udostępniony w Internecie.

Nie zapomniano także o fanach mechatroniki. Przyszli konstruktorzy zajmą się budową, projektowaniem oraz programowaniem robotów, wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków LEGO® Mindstorm, wyposażone w czujniki ruchu, koloru i dźwięku. Logika, wyobraźnia wizualno-przestrzenna to umiejętności, które dzieci nabędą podczas zajęć. Zajęcia będą się odbywały od 20 do 23 stycznia w dwóch grupach: 5-8 lat oraz 9-14 (koszt 140 zł).

Z kolei w ramach „Zimowych wariacji”, czyli warsztatów kreatywnych dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat uczestnicy stworzą eskimoską biżuterię, labirynt dla śnieżnej kuli czy tekstylne poduszki z wizerunkami zwierzaków z zimowych krain oraz Kalejdoskop Wielkiej Niedźwiedzicy. Warsztaty zaplanowano od 20 do 23 stycznia, a ich koszt to 80 zł.

Dla nieco starszych (w wieku od 7 do 19 lat) miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu zaplanowano warsztaty capoeiry. Zajęcia będą się odbywały także od 20 do 23 stycznia, a udział w nich kosztuje 90 zł.

Oprócz zajęć artystycznych w Beceku będzie można obejrzeć także największe kinowe przeboje ostatnich tygodni.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Krystian Ochman

Krystian Ochman jedzie na Eurowizję 2022!

Kalendarz Muzeum Górnośląskiego na 2022 rok

Świetny kalendarz ze starymi zdjęciami Bytomia

Byt Be Funky collage 88

Uczniowie bytomskiego Muzyka stypendystami...

Byt balet

Koronawirus w Operze Śląskiej. Zachorował...

Byt kk

Lokal na kulturę: powstanie Koci Gościniec i...

Byt beuthensingiel

Zespół Beuthen nakręcił teledysk podczas...

Byt people 2590551 1280

Kaj się bawić 17 stycznia – 19 stycznia