Bezdomni korzystający z noclegowni w Szombierkach wzięli udział w wigilijnej kolacji

19 grudnia Fundacja Petralana już po raz drugi zorganizowała wigilię w noclegowni dla bezdomnych w Bytomiu przy ul. Kosynierów 26. Był tradycyjny, świąteczny barszcz z uszkami, a na stolach królowała ryba.

Byt noclegownia

W spotkaniu poza podopiecznymi bytomskiej noclegowni wzięli udział także senator Halina Bieda, zastępca prezydenta Bytomia – Waldemar Gawron, radny Maciej Bartków oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

- Chciałbym podziękować fundacji Petralana za to, że wspomaga miasto w tak szczytnym celu, a od siebie chciałbym wam życzyć zdrowych, spokojnych i w miarę radosnych świąt i tego, abyście wierzyli, że wasze marzenia się spełnią. Jednak przede wszystkim proszę was o wytrwałość i wiarę w siebie oraz w innych ludzi. Wesołych świąt - powiedział Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia. Z kolei przedstawicielka MOPSu życzyła uczestnikom wigilii tego, żeby każdy z nich wyszedł z bezdomności. – Mam nadzieję, że za rok nie spotkamy się już w tym gronie i każdy z was znajdzie swój dom – mówiła.

Uroczysta kolacja w noclegowni została zorganizowana już po raz drugi. - W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział około sto osób, a dziś jest podobnie – wyjaśnia przedstawiciel Fundacji Petralana. – W tym roku jest nieco cieplej niż w 2018 i więcej osób przebywa w terenie, ale i tak mamy dużą frekwencję. Widzimy, że nasza pomoc jest potrzebna, co nas cieszy – dodaje. To nie jedyna pomoc oferowana przez fundację w okresie świąt Bożego Narodzenia. Od kilku lat przekazuje również paczki żywnościowe najuboższym rodzinom z Karbia i Bobrka oraz paczki ze słodyczami dla dzieci ze świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych.

Przypomnijmy, że noclegownia przy ul. Kosynierów czynna jest codzienne od października do marca w godzinach 18.00-8.00, a od kwietnia do września w godzinch 19.00-7.00.

Zobaczcie zdjęcia!

{gallery}galerie-news/2019/12/noclegownia{/gallery}

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje