Kronika Policyjna: 23 grudnia [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje:

Byt drogowka

Alarm przeciwpożarowy w Komendzie Miejskiej Policji

W piątek, 20 grudnia, w Komendzie Miejskiej Policji ogłoszono alarm pożarowy. Na miejsce wezwano jednostkę straży pożarnej. Wszystkie osoby przebywające w budynku zostały ewakuowane na zewnątrz. Były to jednak tylko ćwiczenia.

20 grudnia ok. godziny 9.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu ogłoszono alarm pożarowy. Na miejscu stawiła się jednostka bytomskiej straży pożarnej. Wszystkie osoby przebywające w budynku wyszły na zewnątrz. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki. Będący na miejscu strażacy sprawdzili pomieszczenia komendy, nie ujawniając osób potrzebujących pomocy. Po kilkudziesięciu minutach sytuacja została opanowana. Jak się okazało były to cykliczne ćwiczenia, których celem jest sprawdzenie czasu potrzebnego do ewakuacji osób przebywających w jednostce Policji. Po kilkudziesięciu minutach wszyscy pracownicy powrócili do budynku.

Odzyskany łup

Artykuły spożywcze za prawie 700 złotych padły łupem złodziejki. Kobieta została ujęta przez pracownika ochrony jednego z marketów, gdy próbowała opuścić sklep. 27-latka została przekazana mundurowym z Chrzanowskiego, a łup odzyskano. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

Wczoraj po południu pracownik ochrony jednego z bytomskich marketów przy ul. Strzelców Bytomskich zauważył, jak kobieta, pchając wózek sklepowy, opuszcza market wejściem dla klientów. Od razu zorientował się, że doszło do kradzieży i na parkingu sklepowym ujął złodziejkę. O zdarzeniu zostali poinformowani mundurowi z Chrzanowskiego i zatrzymali 27-latkę. Odzyskano łup za prawie 700 złotych. Bytomianka noc spędziła w policyjnym areszcie. Teraz czeka ją spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Grozi jej nawet do 5 lat za kratami.

Czytaj dalej!


Podsumowanie działań drogówki

Bytomska drogówka podsumowała działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Mundurowi ujawnili liczne wykroczenia, nakładając łącznie 25 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była wczoraj.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj policjanci drogówki prowadzili działania „Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie świeżo upieczonych kierowców wobec pieszych. Zwracano uwagę na prawidłowe przemieszczanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Za poruszanie się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na młodych kierowców i ich zachowanie względem pieszych. Ponadto mundurowi propagowali używanie przez niechronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych.

Mundurowi nałożyli 25 mandatów karnych oraz 17 osób pouczyli. Kierowców karano w większości przypadków za przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast osoby piesze były karane mandatami za przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Drogówka już zapowiada kolejne takie działania.

Dozór dla 22-letniego rozbojarza

Policyjny dozór dla 22-letniego mężczyzny zastosował prokurator. Bytomianin w poniedziałek, 16 grudnia, ukradł ze sklepu artykuły spożywcze oraz zaatakował pracownika ochrony, który próbował go powstrzymać. Jak się później okazało to nie wszystko, co miał na sumieniu. Teraz bandycie grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów w centrum. Mężczyzna próbował opuścić sklep nie płacąc za towar. Zauważył to pracownik ochrony sklepu, który chciał ująć złodzieja. Wtedy mężczyzna użył siły. Rozbojarza pomógł obezwładnić drugi pracownik sklepu. Na miejsce zostali wezwani mundurowi, którzy zatrzymali 22-letniego mieszkańca Bytomia. Jak się później okazało był on poszukiwany przez policjantów, ponieważ brał udział w innym rozboju. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 12 lat więzienia.

fot. mat. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon