Nowe Szombierki - w dzielnicy powstaną nowe mieszkania

Osiedle Srebrne Stawy już na dobre wkomponowało się w panoramę Bytomia. Wkrótce krajobraz dzielnicy wzbogaci się o nowe budynki mieszkalne.

Byt wizualizacja kamienna szombierki

Pomysł rewitalizacji terenu po byłej kopalni Szombierki realizowany jest z powodzeniem od ponad dekady. Zielona enklawa, urokliwy staw otoczony drzewami, punkt widokowy to idealne miejsce spacerowe i rekreacyjne, doceniane przez okolicznych mieszkańców.

Do tej pory osiedle w sąsiedztwie pola golfowego stanowiły głównie domy wolnostojące i szeregowe, które szybko znalazły właścicieli. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Spółka AGC Bytom oddała w marcu 2019 roku do użytku 24 mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Golfowej 38. Nowi lokatorzy już zamieszkali w swoich mieszkaniach.

Wygląda na to, że rok 2020 będzie nowym otwarciem znanej i cieszącej się dużym zainteresowaniem inwestycji. AGC Bytom wraz ze spółką MK Dach System zamierza realizować w nadchodzącym roku inwestycję polegającą na budowie osiedla domów wielorodzinnych. W pierwszym etapie zakładana jest budowa dwóch budynków z 23 mieszkaniami w każdym bloku. Łącznie planowana jest budowa 15 budynków trzy i czteropiętrowych. Inwestor przygotował już projekt i oczekuje na uzyskanie pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń ruszy budowa i sprzedaż mieszkań.

Inwestor jest pewien, że Nowe Srebrne Stawy będą cieszyły się dużym zainteresowaniem. Lokalizacja osiedla, skomunikowanie, otaczająca infrastruktura bliskość zaplecza handlowo-usługowego, placówki edukacyjne, placówki opieki zdrowotnej, wszystko to sprawia, że Srebrne Stawy stanowią idealne miejsce do mieszkania zarówno dla tych którzy poszukują ciszy, spokoju w bliskim sąsiedztwie przyrody, jak i tych którzy chcą cieszyć się bliskością udogodnień, które daje bezpośrednie sąsiedztwo miasta.

W planach jest również rozbudowa pola golfowego o nowe 9 dołków w otoczeniu likwidowanego zakładu przeróbczego Haldex Szombierki oraz wybudowanie domu klubowego będącego zwieńczeniem budowy pola golfowego Armada Golf Club, którego członkowie odnoszą znaczące sukcesy w Polsce.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Gdzie szukać materiałów meblowych w Bytomiu? W profesjonalnej hurtowni akcesoriów meblowych na Śląsku!

Gdzie szukać materiałów meblowych w Bytomiu?

Prezes BPK m

Longin Siemlat od kwietnia na czele BPK

Osiedle Kościuszki JWC 1 zdjęcie główne

Osiedle Kościuszki - wysoki standard przy Parku Śląskim

Viridi

Rezydencja VIRIDI – zamieszkaj w sercu Gliwic

Zdjęcie Główne

Botaniczna Park – osiedle inne niż wszystkie

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź