Komunikacja miejska w noc sylwestrową

31 grudnia wielu mieszkańców Bytomia weźmie udział w sylwestrowej imprezie organizowanej na Stadionie Śląskim. Zarząd Transportu Metropolitalnego z okazji „Sylwestrowej Mocy Przebojów” zapewni dodatkowe połączenia autobusowe i tramwajowe.

Byt fireworks 574739 1280 1

Ostatnia noc w 2019 roku przyciągnie do Chorzowa prawdziwe tłumy, także z Bytomia. – Na Stadionie Śląskim odbędzie się jedna z największych zabaw sylwestrowych w kraju. Dodatkowe kursy ułatwią dojazd i powrót z niej – podkreśla rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – W tę noc lepiej wybrać komunikację miejską. To rozsądny wybór z co najmniej kilku powodów. Tak będzie nie tylko bezpieczniej, ale i wygodniej, ponieważ nie trzeba będzie martwić się np. o miejsce parkingowe – dodaje Wawrzaszek.

Jak wyjaśnia ZTM, zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej dotyczą zarówno linii tramwajowych, jak i autobusowych. Dodatkowe połączenia pojawią się m.in. na liniach 6 i 19. Tej nocy autobusy linii 820 oraz 830 będą zatrzymywały się na przystanku Chorzów AKS. Co więcej, rozkłady wzbogacą się o dodatkowe połączenia na tych liniach.

Rozkłady ważne jak w soboty

Na większości linii będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w Sylwestra. Oznacza to, że komunikacja miejsca będzie kursowała zgodnie z rozkładami sobotnimi, a więc od godz. 18.00 pojawią się z ograniczeniami w częstotliwości kursowania linii tramwajowych.

Rozkład jazdy autobusu 820 w dniu 31 grudnia i 1 stycznia można znaleźć TU!

Rozkład jazdy autobusu 830 w dniu 31 grudnia i 1 stycznia można znaleźć TU!

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Choinki pod choinke rmf fm

RMF FM rozda choinki w Bytomiu. Za darmo!

Trio

2KQ Trio z bytomskiej szkoły muzycznej

Nagrywanie filmu "Dziennik z wycieczki do Budapesztu"

Filmowcy wracają do Bytomia na dwa dni. Tu ich spotkacie

Impreza Geschichte w bytomskiej poczcie

Techno przyjęło się w zabytkowej poczcie

Byt foto glowne

Kasia Moś w nowych aranżacjach utworów Karin Stanek

Byt 02koncertświątecznonoworoczny

Oglądaj i wspieraj - VII Charytatywny Koncert...

Byt marsz dla jezusa

Regionalny Marsz dla Jezusa w Bytomiu