Komunikacja miejska w noc sylwestrową

31 grudnia wielu mieszkańców Bytomia weźmie udział w sylwestrowej imprezie organizowanej na Stadionie Śląskim. Zarząd Transportu Metropolitalnego z okazji „Sylwestrowej Mocy Przebojów” zapewni dodatkowe połączenia autobusowe i tramwajowe.

Byt fireworks 574739 1280 1

Ostatnia noc w 2019 roku przyciągnie do Chorzowa prawdziwe tłumy, także z Bytomia. – Na Stadionie Śląskim odbędzie się jedna z największych zabaw sylwestrowych w kraju. Dodatkowe kursy ułatwią dojazd i powrót z niej – podkreśla rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – W tę noc lepiej wybrać komunikację miejską. To rozsądny wybór z co najmniej kilku powodów. Tak będzie nie tylko bezpieczniej, ale i wygodniej, ponieważ nie trzeba będzie martwić się np. o miejsce parkingowe – dodaje Wawrzaszek.

Jak wyjaśnia ZTM, zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej dotyczą zarówno linii tramwajowych, jak i autobusowych. Dodatkowe połączenia pojawią się m.in. na liniach 6 i 19. Tej nocy autobusy linii 820 oraz 830 będą zatrzymywały się na przystanku Chorzów AKS. Co więcej, rozkłady wzbogacą się o dodatkowe połączenia na tych liniach.

Rozkłady ważne jak w soboty

Na większości linii będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w Sylwestra. Oznacza to, że komunikacja miejsca będzie kursowała zgodnie z rozkładami sobotnimi, a więc od godz. 18.00 pojawią się z ograniczeniami w częstotliwości kursowania linii tramwajowych.

Rozkład jazdy autobusu 820 w dniu 31 grudnia i 1 stycznia można znaleźć TU!

Rozkład jazdy autobusu 830 w dniu 31 grudnia i 1 stycznia można znaleźć TU!

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Krystian Ochman

Krystian Ochman jedzie na Eurowizję 2022!

Kalendarz Muzeum Górnośląskiego na 2022 rok

Świetny kalendarz ze starymi zdjęciami Bytomia

Byt Be Funky collage 88

Uczniowie bytomskiego Muzyka stypendystami...

Byt balet

Koronawirus w Operze Śląskiej. Zachorował...

Byt kk

Lokal na kulturę: powstanie Koci Gościniec i...

Byt beuthensingiel

Zespół Beuthen nakręcił teledysk podczas...

Byt people 2590551 1280

Kaj się bawić 17 stycznia – 19 stycznia