W Bytomiu powstanie Śląskie Centrum Wczesnej Diagnostyki Nowotworów i Medycyny Fizykalnej

Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu czekają zmiany. Placówka ta dziś słynie z nowoczesnego Śląskiego Centrum Perinatologii, a niebawem powstanie tu kolejny długo wyczekiwany kompleks.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2016 roku oddano do użytku Śląskie Centrum Perinatologii, a obecnie w toku jest kolejny projekt. Tym razem chodzi o utworzenie Śląskiego Centrum Wczesnej Diagnostyki Nowotworów i Medycyny Fizykalnej, które to powstanie na bazie oddziału chorób wewnętrznych, angiologii i medycyny fizykalnej tutejszego szpitala. Na jego realizację szpital pozyskał dofinansowanie EFRR.

- W dniu 31 lipca 2019 r. Szpital podpisał, w wyniku rozstrzygniętego postępowania przetargowego, umowę z firmą MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S. A. wraz z Konsorcjantem TERMO – KLIMA MK Sp. z o.o. Spółka komandytowa, które jest wykonawcą inwestycji – czytamy na profilu szpitala w mediach społecznościowych.

Harmonogram prac zakłada, że w ramach przedsięwzięcia, oprócz zaprojektowania kompleksu, będzie miała miejsce m.in. także przebudowa istniejących trzech kondygnacji budynku szpitalnego nr VII wraz z poddaszem użytkowym, a także likwidacja więźby dachowej. Dodatkowo, rozbudowana zostanie o część czterokondygnacyjną wraz z dwukondygnacyjnym łącznikiem, umożliwiającym połączenie komunikacyjne z budynkiem szpitalnym nr VI, gdzie mieści się Zakład Radiologii Lekarskiej min. z pracownią tomografii komputerowej. W planach jest też przebudowa istniejącego budynku szpitalnego nr VI, na dwóch kondygnacjach, w celu wykonania połączenia komunikacyjnego pomiędzy budynkami szpitalnymi nr VII i VI.

Inwestycja ma poprawić komfort pacjentów przebywających na oddziale chorób wewnętrznych, bowiem przewidziano dla nich utworzenie 2 lub 3-osobowych pokoi z łazienkami. Powstaną tu także gabinety USG, EKG oraz pracownie angiologiczna, endoskopowa i laseroterapii. W ramach projektu oddział doposażony zostanie w najnowocześniejszy sprzęt o wartości ok. 11 mln zł. Całościowy koszt inwestycji oszacowano na ok. 33 mln zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon