Miejski Zarząd Dróg i Mostów z nowymi samochodami

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu wzbogacił się o dwa samochody. To Fiat Ducato i Citroen C1. Zastąpią stare i wyeksploatowane pojazdy.

Byt samochody mzdim

Wspomniane samochody kosztowały 150 tys. zł i zostały kupione z budżetu gminy. - Szczególnie cennym nabytkiem jest duży samochód – Fiat Ducato o wartości 110 tys. zł, który będzie wykorzystywany do całodobowego zapewnienie bezpieczeństwa na bytomskich drogach – precyzuje biuro prasowe bytomskiego magistratu.

Posłuży pracownikom Zabezpieczenia Ruchu Drogowego m.in. do zabezpieczania ubytków asfaltem „na zimno”, uzupełniania braków w kostce brukowej, stawiania przewróconych znaków, wygradzania niebezpiecznych miejsc np. po kolizjach i wypadkach drogowe czy stawiania i poprawiania wyłamanych lub skrzywionych słupków drogowych.Fiat Ducato zyskał też oryginalną zabudowę części transportowej, która została wykonana przez pracownika MZDiM.

Z kolei Citroen C1 będzie wykorzystywany przez inspektorów drogowych do weryfikacji zgłoszeń mieszkańców i służb miejskich, nadzorowania i odbiorów prac remontowych, a także przebudowywanych dróg oraz chodników.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon