Z nożem na policjantów. Padły strzały w Bytomiu

Wczoraj młody mężczyzna groził nożem swojej rodzinie. Konieczna była interwencja Policji. Ta zakończyła się postrzeleniem agresywnego 19-latka.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 28 grudnia, w jednym z bloków znajdujących się w centrum Bytomia. Jak ustaliła policja, agresywny 19-latek demolował mieszkanie. Groził też nożem swojej rodzinie. Nie wiadomo co mogło spowodować tak silny atak agresji. Czy był pod wpływem działania substancji odurzających? To wykażą dopiero badania. Domownicy postanowili zgłosić całe zajście policji.

Przybyli na miejsce mundurowi starali się przekonać mężczyznę do odłożenia niebezpiecznego narzędzia. Nie pomogły prośby, uspokajanie i próby odebrania noża. Kiedy policjanci chcieli obezwładnić 19-latka, ten zaatakował ich. Interwencję zakończyły strzały.

Mężczyzna został postrzelony w nogę i z niegroźną raną przewieziono go do szpitala. Opatrzono go, a także pobrano próbki krwi do badania na obecność alkoholu i środków odurzających. Następnie trafił do policyjnej izby zatrzymania. Tam spędzi jeszcze dzisiejszą noc, a jutro stanie przed prokuratorem.

fot. arc.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Drogówka

Byli policjanci z bytomskiej drogówki skazani za korupcję

Tragiczny pożar w Bytomiu

Tragiczny pożar mieszkania w Bytomiu. Zginęły dwie osoby

Pożar w domu jednorodzinnym przy ul. Północnej w Bytomiu

Pożar budynku przy ul. Północnej. Jedna osoba poszkodowana

Zdjęcie poglądowe

Nie żyje młody mężczyzna

Byt JRG Bytom staw przy Kędzierzyńskiej

Mężczyzna utonął w stawie przy ul....

Byt samochod3

Bytom. Wypadek na skrzyżowaniu Piekarskiej i...