Z nożem na policjantów. Padły strzały w Bytomiu

Wczoraj młody mężczyzna groził nożem swojej rodzinie. Konieczna była interwencja Policji. Ta zakończyła się postrzeleniem agresywnego 19-latka.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 28 grudnia, w jednym z bloków znajdujących się w centrum Bytomia. Jak ustaliła policja, agresywny 19-latek demolował mieszkanie. Groził też nożem swojej rodzinie. Nie wiadomo co mogło spowodować tak silny atak agresji. Czy był pod wpływem działania substancji odurzających? To wykażą dopiero badania. Domownicy postanowili zgłosić całe zajście policji.

Przybyli na miejsce mundurowi starali się przekonać mężczyznę do odłożenia niebezpiecznego narzędzia. Nie pomogły prośby, uspokajanie i próby odebrania noża. Kiedy policjanci chcieli obezwładnić 19-latka, ten zaatakował ich. Interwencję zakończyły strzały.

Mężczyzna został postrzelony w nogę i z niegroźną raną przewieziono go do szpitala. Opatrzono go, a także pobrano próbki krwi do badania na obecność alkoholu i środków odurzających. Następnie trafił do policyjnej izby zatrzymania. Tam spędzi jeszcze dzisiejszą noc, a jutro stanie przed prokuratorem.

fot. arc.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt wypadek1

Bytom. Śmiertelny wypadek motocyklisty na al....

Byt pokoj zatrzyman

Kronika Policyjna: 15 lutego [przegląd]

Byt 39 638782

Kronika Policyjna: 14 grudnia [przegląd]

Byt pozar w warsztacie 01

Ogień pochłonął warsztat Bytomskiego Ośrodka...

Byt policjanci na drodze

O włos od tragedii na A1. Policja stworzyła...

Byt katowicka

Bytom znów został zalany! [ZDJĘCIA I VIDEO...