Zagrają dla malej Julki. W kościele św. Trójcy odbędzie się Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny

5 stycznia 2020 roku w kościele pw. Trójcy Świętej w Bytomiu odbędzie się szósty Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny. Tym razem zebrane środki zasilą konto kilkumiesięcznej Julki Szczerby, która cierpi na hemimelię strzałkową. Zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację małej wojowniczki.

Byt charytatywny koncert swiateczno noworoczny

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Uczestników czeka olbrzymia dawka doskonałej muzyki. Na scenie w kościele Trójcy Świętej wystąpią: Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom” im. Józefa Słodczyka, soliści Opery Śląskiej, Chór Francesco, Marcin Gad oraz Małgorzata Nowak z synem Danielem, którzy zaprezentują najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz polskie i zagraniczne utwory nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie małej Julki. Dziewczynka boryka się z hemimelią strzałkową. Brak kości strzałkowych powoduje deformację stopy, jej nieprawidłowe ułożenie, niejednokrotnie wykrzywienie kości piszczelowej, oraz jej skrócenie. Ostatnio coraz częściej słyszy się o dzieciach cierpiących na to schorzenie. Niestety, w Polsce najczęściej kończy się na amputacji i protezowaniu kończyny. Jest jednak pewna szansa na uratowanie nóżek, z której korzysta coraz więcej małych pacjentów.

W Paley Institute w USA działa zespół doświadczonych ekspertów, którym przewodzi z dr Dror Paley. Zajmują się leczeniem najbardziej złożonych schorzeń ortopedycznych u dzieci, a o efektach ich pracy dowiadujemy się sukcesywnie z mediów. Nie każdy może jednak skorzystać z tak fachowej pomocy. Przeszkodę stanowią pieniądze. Kosz operacji jest olbrzymi, a kwota ta zdecydowanie przewyższa możliwości rodziców małej Julki - Kariny i Mateusza.

Czas nieubłaganie mija, a w walce o zdrowie dziewczynki liczy się każdy dzień. Aby operacja była skuteczna, musi zostać przeprowadzona jak najszybciej. Szacuje się, że powinna zosta do niej między 18. a 24. miesiącem życia dziecka.

Link do zbiórki znajduje się TU!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon