Zagrają dla malej Julki. W kościele św. Trójcy odbędzie się Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny

5 stycznia 2020 roku w kościele pw. Trójcy Świętej w Bytomiu odbędzie się szósty Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny. Tym razem zebrane środki zasilą konto kilkumiesięcznej Julki Szczerby, która cierpi na hemimelię strzałkową. Zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację małej wojowniczki.

Byt charytatywny koncert swiateczno noworoczny

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Uczestników czeka olbrzymia dawka doskonałej muzyki. Na scenie w kościele Trójcy Świętej wystąpią: Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom” im. Józefa Słodczyka, soliści Opery Śląskiej, Chór Francesco, Marcin Gad oraz Małgorzata Nowak z synem Danielem, którzy zaprezentują najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz polskie i zagraniczne utwory nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie małej Julki. Dziewczynka boryka się z hemimelią strzałkową. Brak kości strzałkowych powoduje deformację stopy, jej nieprawidłowe ułożenie, niejednokrotnie wykrzywienie kości piszczelowej, oraz jej skrócenie. Ostatnio coraz częściej słyszy się o dzieciach cierpiących na to schorzenie. Niestety, w Polsce najczęściej kończy się na amputacji i protezowaniu kończyny. Jest jednak pewna szansa na uratowanie nóżek, z której korzysta coraz więcej małych pacjentów.

W Paley Institute w USA działa zespół doświadczonych ekspertów, którym przewodzi z dr Dror Paley. Zajmują się leczeniem najbardziej złożonych schorzeń ortopedycznych u dzieci, a o efektach ich pracy dowiadujemy się sukcesywnie z mediów. Nie każdy może jednak skorzystać z tak fachowej pomocy. Przeszkodę stanowią pieniądze. Kosz operacji jest olbrzymi, a kwota ta zdecydowanie przewyższa możliwości rodziców małej Julki - Kariny i Mateusza.

Czas nieubłaganie mija, a w walce o zdrowie dziewczynki liczy się każdy dzień. Aby operacja była skuteczna, musi zostać przeprowadzona jak najszybciej. Szacuje się, że powinna zosta do niej między 18. a 24. miesiącem życia dziecka.

Link do zbiórki znajduje się TU!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Opera Śląska Romeo i Julia

Opera Śląska na Saaremaa Opera Festival w Estonii

Krystian Ochman

Krystian Ochman jedzie na Eurowizję 2022!

Kalendarz Muzeum Górnośląskiego na 2022 rok

Świetny kalendarz ze starymi zdjęciami Bytomia

Byt Be Funky collage 88

Uczniowie bytomskiego Muzyka stypendystami...

Byt balet

Koronawirus w Operze Śląskiej. Zachorował...

Byt kk

Lokal na kulturę: powstanie Koci Gościniec i...

Byt beuthensingiel

Zespół Beuthen nakręcił teledysk podczas...