Trzy wypadki z udziałem pieszych

Bytomskie drogi coraz bardziej niebezpieczne? W ubiegłym tygodniu doszło do aż trzech poważnych wypadków z udziałem pieszych.

Byt pieszy

Sobota, 21 grudnia, to czarny dzień na bytomskich drogach. W północnej części miasta doszło do dwóch poważnych wypadków z udziałem pieszych. Jeden z nich miał miejsce na ulicy Strzelców Bytomskich, a drugi na ul. Łokietka. W ich wyniku dwie osoby z ciężkimi obrażeniami trafiły do szpitala.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godz. 17.30 przy ulicy Łokietka. Jak informuje oficer prasowy bytomskiej komendy policji, jadący mercedesem 55-latek potrącił na pasach 62-letnią kobietę, która z licznymi złamaniami trafiła do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 55-latek prawdopodobnie nie ustąpił kobiecie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Zaledwie dwie godziny później na ulicy Strzelców Bytomskich 41-letni kierowca forda potrącił 63-latka. Ten z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń drogówki, mężczyzna prawdopodobnie przebiegał przez jezdnię w miejscu niedozwolonym – podkreśla oficer prasowy bytomskiej komendy.

Z kolei w poniedziałek, 23 grudnia, na ulicy Strzelców Bytomskich 50-latka przechodzącą przez przejście dla pieszych została potrącona przez fiata. W wyniku zdarzenia kobieta doznała ogólnych potłuczeń.

Śledczy z bytomskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wszystkich powyższych wypadków.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha, Bytom

Zakonnik z Bytomia dostał wysoki wyrok za gwałt na nieletnim

Straż pożarna

Podtrucie tlenkiem węgla w Bytomiu

Pożar autobusu

Pożar autobusu linii nr 158 przy granicy z Bytomiem

Policja

Policyjny pościg za kierowcą BMW ulicami Bytomia

Papierosy bez znaków akcyzy, Bytom

Miał 14 tys. nielegalnych papierosów w warsztacie w Bytomiu

Wypadek na ul. Chorzowskiej w stronę Bytomia

Wypadek na ul. Chorzowskiej w stronę centrum