Nie tak miał się potoczyć Sylwester. Spłonął dach na ul. Mickiewicza

Podczas gdy całe miasto świętowało nadejście nowego roku, mieszkańcy ulicy Mickiewicza przeżywali chwile grozy. Niedługo po północy na poddaszu kamienicy na rogu z ul. Grottgera wybuchł wielki pożar.

Byt FB IMG 1577877506633

Ogień na dachu budynku przy ul. Mickiewicza 23 zauważono około godziny 0:30. To duża, 4-piętrowa i 2-klatkowa kamienica narożna. Od razu na miejsce wysłano wozy Straży Pożarnej. Ratownicy ewakuowali z mieszkań 13 ludzi, w tym także osoby przebywające w sąsiednich budynkach.

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku pożaru. Ponadto spadające dachówki uszkodziły samochody zaparkowane w pobliżu kamienicy. Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego akcja straży pożarnej trwała jeszcze rano. Ogień udało się opanować, lecz niestety zniszczył znaczną część dachu.

Na razie nie są znane przyczyny pożaru. Świadkowie widzieli na ulicy osoby strzelające fajerwerkami w kierunku budynku. Niewykluczone, że to właśnie sztuczne ognie były źródłem nocnego pożaru.

Działania, w których uczestniczyło 16 zastępów PSP i OSP, 55 strażaków, policja, PRM, PINB, zakończono o godzinie 7:34. PSP podaje, że pawdopodobną przyczyną pożaru były fajerwerki.

fot. Marek Banny

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt 39 519549

Pijany 20-latek skończył na drzewie [ZDJĘCIA]

Byt wyciek gazu szombierki

W Szombierkach wyciekał gaz

Byt 39 480778

Kronika Policyjna: 26 marca [przegląd]

Byt radiowozy policja

Bytomscy policjanci otrzymali nowe radiowozy....

Byt pozar magdaleny5

Toksyczne odpady na miejskim gruncie?

Byt 39 405350

Kronika Policyjna: 13 marca [przegląd]