Szukamy utalentowanych uczniów. Na najlepszych czekają wyjątkowe nagrody

W Bytomiu nie brakuje uzdolnionych uczniów. Wielu z nich bryluje w dziedzinie nowych technologii. Kto wie, może wśród nich znajduje się przyszły Bill Gates albo Steve Jobs? Teraz najzdolniejsi młodzi bytomianie mają szansę na zdobycie nowoczesnego sprzętu komputerowego.

Byt wspieramy najlepszych

Utalentowani, pełni pasji i marzeń – tacy są uczniowie bytomskich szkół średnich. Podczas zajęć szkolnych tworzą niesamowite projekty, wynalazki, stale rozwijając swoje umiejętności. Wyjątkowa nagroda może dodatkowo zmotywować ich do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Jak ją zdobyć? Wystarczy wziąć udział w akcji organizowanej wspólnie przez firmę Progres, portal bytomski.pl oraz gminę Bytom. Konkurs ten ma na celu znalezienie największych talentów i wyróżnienie najlepszych bytomskich uczniów. - Akcja ma za zadanie promowanie bytomskiej młodzieży, która tutaj się uczy i my jako lokalna firma z Bytomia, która istnieje na rynku od 13 lat, chcemy dać coś od siebie – mówi Przemysław Kmiecik, właściciel firmy Progres.

https://www.youtube.com/watch?v=cfvfIntcPy4

Firma Progres wraz z portalem Bytomski.pl doceni osoby, które nie tylko osiągają najlepsze wyniki w nauce, ale wkładają najwięcej wysiłków w rozwijanie swoich pasji. Pod uwagę będą brane nie tylko oceny, ale także działalność pozaszkolna. W ten sposób udowodnione zostanie to, że konsekwentne działanie przynosi pozytywne efekty. - Ta forma wsparcia jest bardzo motywująca dla uczniów. Konkurs promuje nie tylko samą naukę i fakt, że młodzi ludzie są zdolni, ale dodatkowo muszą wykazać się działalnością społeczną, pokazać, że liczy się nie tylko szkoła, ale także wolontariat i działalność pozaszkolna - zauważa Barbara Freier-Pniok, naczelnik wydziału edukacji UM w Bytomiu. - Na pewno każda nagroda motywuje, my też staramy się nagradzać naszych najzdolniejszych uczniów i widzimy, że przynosi to efekty, ale tak naprawdę największym motorem napędowym jest chęć rozwoju własnych pasji. Jeżeli na końcu tej drogi postawimy jeszcze jakąś nagrodę, którą może osiągnąć ten młody człowiek, to na pewno z większą chęcią przystąpi do działania – podkreśla Artur Lubos, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Bytomiu.

Konkurs potrwa do czerwca 2020 r. W finale wyłonionych zostanie trzech najlepszych uczniów z bytomskich szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020 - po jednym z liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych. Laureaci akcji otrzymają w nagrodę za swoje osiągnięcia nowoczesny sprzęt komputerowy, który pomoże im jeszcze bardziej poszerzać swoje horyzonty.

Więcej informacji dotyczących konkursu można znaleźć TU!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...